MA

MACEL AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 928 735 443

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 160 tusen kr
Årsresultat 2025 51 tusen kr
Egenkapital 112 tusen kr
Sum eiendeler 157 tusen kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele MACEL AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
928 735 443
Selskapsform
AS
Stiftet
18.01.2022
Registrert
15.02.2022
Næringskode
Drift av restauranter (56.110)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Hánnomaras 17
9520 KAUTOKEINO
Kommune
KAUTOKEINO
Fylke
Finnmark
Aksjekapital
30 tusen kr
Antall aksjer
100
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Charlotte Eira
Styrets leder
Charlotte Eira
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Macel As i Kautokeino

Macel As er ett av 1 324 aktive selskaper registrert i Kautokeino, og i Finnmark fylke er det totalt 20 083 registrerte foretak. I samme bransje (Drift av restauranter) er det 7 aktive selskaper i Kautokeino.

Størst bransjer i Kautokeino

  • Reindrift 345
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 95
  • Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst 47
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 43
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 36

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Restaurantvirksomhet og drift av barer, 2025): 40 580 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Restaurantvirksomhet er en av de mest synlige bransjene i Norge. Bransjen er kapitalkrevende, marginsensitiv og preget av høy gjennomtrekk av ansatte og selskap.

Les mer om bransjen

Bedrifter på samme adresse

1 nabo

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 160 tusen kr 65 tusen kr 51 tusen kr 157 tusen kr 112 tusen kr 45 tusen kr –
2024 104 tusen kr 47 tusen kr 37 tusen kr 81 tusen kr 61 tusen kr 20 tusen kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 40,7%
Nettoresultat­margin 31,7%
Egenkapital­andel 71,3%
Gjeldsgrad 0,40
Egenkapital­rentabilitet 45,3%

Formål

Kafedrift og salg av varer og tjenester.

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +53,8% Resultat +37,7%
Driftsmargin
40,7%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
31,7%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
71,3%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
0,40
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
3,48
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
32,3%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
45,3%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
1,02
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder MACEL AS, før aksjeboken. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 7007 selskaper i Restaurantvirksomhet
Driftsmargin
40,7%
Dette selskapet
1,8%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Resultatmargin
31,7%
Dette selskapet
1,4%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Egenkapitalandel
71,3%
Dette selskapet
12,9%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best
Likviditetsgrad
3,48
Dette selskapet
0,96
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Totalrentabilitet
32,3%
Dette selskapet
2,8%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best

Konsernstruktur

MACEL AS dette selskapet
└ MACEL AS KAUTOKEINO

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger MACEL AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): MACEL AS har solid egenkapital (71%) og positiv drift med margin på 40,7%.

Når ble MACEL AS stiftet?

MACEL AS ble stiftet i 2022 og er dermed 4 år gammelt.

Vokser MACEL AS?

Fra 2024 til 2025 hadde MACEL AS en omsetningsvekst på 53,8%.

Eierhistorikk

2022-2025 (4 år)
Tidsspenn
4 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
1 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Person
2024 1 100.0 % Person
2023 1 100.0 % Person
2022 1 100.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 CHARLOTTE EIRA f. 1991 2 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 08.02.2026 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Avdelingskontorer

Enhetsregisteret

Vanlige spørsmål om MACEL AS

Når ble MACEL stiftet?

MACEL AS ble stiftet 18.01.2022 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 928735443.

Hvor er MACEL lokalisert?

MACEL AS har forretningsadresse Hánnomaras 17, 9520 KAUTOKEINO i Kautokeino kommune.

Hvor mange ansatte har MACEL?

MACEL AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til MACEL sist år?

I 2025 hadde MACEL AS driftsinntekter på 160 tusen kr og et årsresultat på 51 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for MACEL AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.