UT

UTGAARD AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert Konsern
Resultatnedgang 63%

Org.nr: 946 507 075

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 17,6 mill. kr
Årsresultat 2025 392 tusen kr
Egenkapital 3,4 mill. kr
Sum eiendeler 10,3 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele UTGAARD AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
946 507 075
Selskapsform
AS
Stiftet
15.12.1987
Registrert
12.03.1995
Næringskode
Maler- og glassarbeid (43.340)
Institusjonell sektor
2100
Antall ansatte
15
Telefon
73 80 22 90
E-post
utgaard-as@utgaard-as.no
Forretningsadresse
Hornebergvegen 13
7038 TRONDHEIM
Postadresse
Postboks 5511 Nidarvoll
7480 TRONDHEIM
Kommune
TRONDHEIM
Fylke
Trøndelag
Aksjekapital
100 tusen kr
Antall aksjer
100
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Inge Martin Utgaard
Styrets leder
Ole-Martin Utgaard
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Utgaard As i Trondheim

Utgaard As er ett av 48 210 aktive selskaper registrert i Trondheim, og i Trøndelag fylke er det totalt 114 042 registrerte foretak. I samme bransje (Maler- og glassarbeid) er det 184 aktive selskaper i Trondheim.

Størst bransjer i Trondheim

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 3 581
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 3 570
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 2 862
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 1 648
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 1 344

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, 2025): 56 110 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Ferdiggjøring av bygninger er underentreprenørbransjen som tar over etter at hovedentreprenøren har reist byggets råbygg. Bransjen er sentral i norsk byggebransje.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 17,6 mill. kr 499 tusen kr 392 tusen kr 10,3 mill. kr 3,4 mill. kr 6,9 mill. kr –
2024 18,4 mill. kr 1,4 mill. kr 1,1 mill. kr 9,1 mill. kr 4,3 mill. kr 4,8 mill. kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 2,8%
Nettoresultat­margin 2,2%
Egenkapital­andel 32,7%
Gjeldsgrad 2,06
Egenkapital­rentabilitet 11,6%

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning -4,3% Resultat -63,0%
Driftsmargin
2,8%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
2,2%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
32,7%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
2,06
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
1,51
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
3,8%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
11,6%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
1,71
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder UTGAARD AS, før aksjeboken og avstem lønn mot A-meldingen. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 4608 selskaper i Ferdiggjøring av bygninger
Driftsmargin
2,8%
Dette selskapet
3,2%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Resultatmargin
2,2%
Dette selskapet
2,3%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Egenkapitalandel
32,7%
Dette selskapet
29,0%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 6/10 Best
Likviditetsgrad
1,51
Dette selskapet
1,30
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 6/10 Best
Totalrentabilitet
3,8%
Dette selskapet
4,4%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger UTGAARD AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): UTGAARD AS har solid egenkapital (33%).

Når ble UTGAARD AS stiftet?

UTGAARD AS ble stiftet i 1987 og er dermed 39 år gammelt.

Vokser UTGAARD AS?

Fra 2024 til 2025 hadde UTGAARD AS en omsetningsnedgang på 4,3%.

Eierhistorikk

2003-2025 (23 år)
Tidsspenn
23 år
Endringer
3
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 80.0 % Norsk selskap
2024 2 80.0 % Norsk selskap
2023 2 80.0 % Norsk selskap
2022 2 80.0 % Norsk selskap
2021 2 80.0 % Norsk selskap
2020 2 80.0 % Norsk selskap
2019 2 80.0 % Norsk selskap
2018 2 80.0 % Norsk selskap
2017 2 80.0 % Norsk selskap
2016 2 80.0 % Norsk selskap
2015 2 80.0 % Norsk selskap
2014 2 80.0 % Norsk selskap
2013 2 80.0 % Norsk selskap
2012 2 80.0 % Norsk selskap
2011 2 80.0 % Norsk selskap
2010 2 80.0 % Norsk selskap
2009 2 80.0 % Norsk selskap
2008 2 80.0 % Norsk selskap
2007 2 80.0 % Norsk selskap
2006 2 80.0 % Norsk selskap
2005 2 80.0 % Norsk selskap
2004 3 62.0 % Person
2003 1 100.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 3 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 UTGAARD INVEST AS 989107046 (B-aksjer) 80 80,0%
2 UTGAARD INVEST AS 989107046 (A-aksjer) 20 20,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Eier aksjer i

1 selskap
Selskap Org.nr Eierandel
MESTERALLIANSEN AS 915469418 1,00 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om UTGAARD AS

Når ble UTGAARD stiftet?

UTGAARD AS ble stiftet 15.12.1987 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 946507075.

Hvor er UTGAARD lokalisert?

UTGAARD AS har forretningsadresse Hornebergvegen 13, 7038 TRONDHEIM i Trondheim kommune.

Hvor mange ansatte har UTGAARD?

UTGAARD AS har 15 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til UTGAARD sist år?

I 2025 hadde UTGAARD AS driftsinntekter på 17,6 mill. kr og et årsresultat på 392 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for UTGAARD AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.