UN

UNIVERSAL AS

Har du mange? Last opp listen
Driftsunderskudd Resultatnedgang 289%

Org.nr: 945 987 596

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 1,6 mill. kr
Årsresultat 2025 -332 tusen kr
Egenkapital 1,0 mill. kr
Sum eiendeler 1,2 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele UNIVERSAL AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
945 987 596
Selskapsform
AS
Stiftet
16.01.1988
Registrert
19.02.1995
Næringskode
Snekkerarbeid (43.320)
Institusjonell sektor
2100
Telefon
90 13 36 44
Forretningsadresse
Bernt Ankers gate 20
1534 MOSS
Kommune
MOSS
Fylke
Østfold
Aksjekapital
150 tusen kr
Antall aksjer
50
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Styrets leder
Hermann Kolve
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Universal As i Moss

Universal As er ett av 10 992 aktive selskaper registrert i Moss, og i Østfold fylke er det totalt 66 563 registrerte foretak. I samme bransje (Snekkerarbeid) er det 105 aktive selskaper i Moss.

Størst bransjer i Moss

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 737
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 540
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 504
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 339
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 220

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, 2025): 56 110 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Ferdiggjøring av bygninger er underentreprenørbransjen som tar over etter at hovedentreprenøren har reist byggets råbygg. Bransjen er sentral i norsk byggebransje.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 1,6 mill. kr -540 tusen kr -332 tusen kr 1,2 mill. kr 1,0 mill. kr 222 tusen kr –
2024 2,2 mill. kr -484 tusen kr 175 tusen kr 2,6 mill. kr 1,5 mill. kr 1,1 mill. kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin -32,8%
Nettoresultat­margin -20,2%
Egenkapital­andel 82,2%
Gjeldsgrad 0,22
Egenkapital­rentabilitet -32,4%

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning -25,5% Resultat -289,8%
Driftsmargin
-32,8%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
-20,2%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
82,2%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
0,22
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
5,05
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
-26,7%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
-32,4%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
1,32
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder UNIVERSAL AS, før aksjeboken. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 4605 selskaper i Ferdiggjøring av bygninger
Driftsmargin
-32,8%
Dette selskapet
3,2%
Bransjemedian
Svakest Svak 1/10 Best
Resultatmargin
-20,2%
Dette selskapet
2,3%
Bransjemedian
Svakest Svak 1/10 Best
Egenkapitalandel
82,2%
Dette selskapet
29,0%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Likviditetsgrad
5,05
Dette selskapet
1,30
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Totalrentabilitet
-26,7%
Dette selskapet
4,4%
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best

Konsernstruktur

UNIVERSAL AS dette selskapet
└ UNIVERSAL AS MOSS

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger UNIVERSAL AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): UNIVERSAL AS har solid egenkapital (82%) og drift med tap (margin -32,8%).

Når ble UNIVERSAL AS stiftet?

UNIVERSAL AS ble stiftet i 1988 og er dermed 38 år gammelt.

Vokser UNIVERSAL AS?

Fra 2024 til 2025 hadde UNIVERSAL AS en omsetningsnedgang på 25,5%.

Eierhistorikk

2003-2025 (23 år)
Tidsspenn
23 år
Endringer
1
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Person
2024 1 100.0 % Person
2023 1 100.0 % Person
2022 1 100.0 % Person
2021 1 100.0 % Person
2020 1 100.0 % Person
2019 1 100.0 % Person
2018 1 100.0 % Person
2017 1 100.0 % Person
2016 1 100.0 % Person
2015 1 100.0 % Person
2014 1 100.0 % Person
2013 1 100.0 % Person
2012 1 100.0 % Person
2011 1 100.0 % Person
2010 1 100.0 % Person
2009 1 100.0 % Person
2008 1 100.0 % Person
2007 1 100.0 % Person
2006 1 100.0 % Person
2005 1 100.0 % Person
2004 2 50.0 % Person
2003 2 50.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 1 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 HERMANN KOLVE f. 1958 50 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Eier aksjer i

1 selskap
Selskap Org.nr Eierandel
REAL UTVIKLING AS 989707221 29,05 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 02.09.2026 Endring i roller registrert
  • 29.08.2026 Endring i roller registrert
  • 26.08.2026 Endring i roller registrert
  • 20.04.2026 Endring i roller registrert
  • 11.02.2026 Endring i roller registrert
  • 05.02.2026 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Avdelingskontorer

Enhetsregisteret

Vanlige spørsmål om UNIVERSAL AS

Når ble UNIVERSAL stiftet?

UNIVERSAL AS ble stiftet 16.01.1988 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 945987596.

Hvor er UNIVERSAL lokalisert?

UNIVERSAL AS har forretningsadresse Bernt Ankers gate 20, 1534 MOSS i Moss kommune.

Hvor mange ansatte har UNIVERSAL?

UNIVERSAL AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til UNIVERSAL sist år?

I 2025 hadde UNIVERSAL AS driftsinntekter på 1,6 mill. kr og et årsunderskudd på 332 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for UNIVERSAL AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.