TA

TAUMAR AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert Konsern

Org.nr: 924 644 583

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 45,9 mill. kr
Årsresultat 2025 12,4 mill. kr
Egenkapital 85,3 mill. kr
Sum eiendeler 164,4 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele TAUMAR AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
924 644 583
Selskapsform
AS
Stiftet
01.02.2020
Registrert
21.02.2020
Næringskode
Innenriks sjøfart med gods (50.202)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Hovlandsvegen 18
5443 BØMLO
Kommune
BØMLO
Fylke
Vestland
Aksjekapital
100 tusen kr
Antall aksjer
100
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Styrets leder
Kjetil Tufteland
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Taumar As i Bømlo

Taumar As er ett av 2 537 aktive selskaper registrert i Bømlo, og i Vestland fylke er det totalt 154 624 registrerte foretak. I samme bransje (Innenriks sjøfart med gods) er det 20 aktive selskaper i Bømlo.

Størst bransjer i Bømlo

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 252
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 156
  • Fiske og fangst i sjø 131
  • Sauehold 106
  • Oppføring av bygninger 69

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Sjøfart og kysttrafikk med passasjerer, 2025): 61 210 kr/mnd (SSB).

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 45,9 mill. kr 14,8 mill. kr 12,4 mill. kr 164,4 mill. kr 85,3 mill. kr 79,1 mill. kr –
2024 44,7 mill. kr 15,4 mill. kr 12,3 mill. kr 157,1 mill. kr 72,9 mill. kr 84,2 mill. kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 32,3%
Nettoresultat­margin 27,0%
Egenkapital­andel 51,9%
Gjeldsgrad 0,93
Egenkapital­rentabilitet 14,5%

Formål

Å eie og drifte båten Taumar.

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +2,8% Resultat +0,9%
Driftsmargin
32,3%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
27,0%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
51,9%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
0,93
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
9,96
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
7,5%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
14,5%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
0,28
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder TAUMAR AS, før aksjeboken. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 1137 selskaper i Sjøfart og kysttrafikk med gods
Driftsmargin
32,3%
Dette selskapet
14,5%
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best
Resultatmargin
27,0%
Dette selskapet
11,0%
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best
Egenkapitalandel
51,9%
Dette selskapet
47,0%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 6/10 Best
Likviditetsgrad
9,96
Dette selskapet
1,56
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best
Totalrentabilitet
7,5%
Dette selskapet
3,5%
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best

Konsernstruktur

TAUMAR AS dette selskapet
└ TAUMAR AS BØMLO

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger TAUMAR AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): TAUMAR AS har solid egenkapital (52%) og positiv drift med margin på 32,3%.

Når ble TAUMAR AS stiftet?

TAUMAR AS ble stiftet i 2020 og er dermed 6 år gammelt.

Vokser TAUMAR AS?

Fra 2024 til 2025 hadde TAUMAR AS en omsetningsvekst på 2,8%.

Eierhistorikk

2020-2025 (6 år)
Tidsspenn
6 år
Endringer
2
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Norsk selskap
2024 1 100.0 % Norsk selskap
2023 1 100.0 % Norsk selskap
2022 2 51.0 % Norsk selskap
2021 2 51.0 % Norsk selskap
2020 1 100.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 2 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 NAPIER HOLDING AS 919177152 100 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 17.12.2025 Endring i roller registrert
  • 06.11.2025 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Avdelingskontorer

Enhetsregisteret

Vanlige spørsmål om TAUMAR AS

Når ble TAUMAR stiftet?

TAUMAR AS ble stiftet 01.02.2020 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 924644583.

Hvor er TAUMAR lokalisert?

TAUMAR AS har forretningsadresse Hovlandsvegen 18, 5443 BØMLO i Bømlo kommune.

Hvor mange ansatte har TAUMAR?

TAUMAR AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til TAUMAR sist år?

I 2025 hadde TAUMAR AS driftsinntekter på 45,9 mill. kr og et årsresultat på 12,4 mill. kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for TAUMAR AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.