SU

SUB 8 AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 825 260 692

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 5,7 mill. kr
Årsresultat 2025 270 tusen kr
Egenkapital 44 tusen kr
Sum eiendeler 1,0 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele SUB 8 AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
825 260 692
Selskapsform
AS
Stiftet
28.05.2020
Registrert
26.06.2020
Næringskode
Drift av restauranter (56.110)
Institusjonell sektor
2100
Antall ansatte
20
Forretningsadresse
Moldfaret 2G
4848 ARENDAL
Kommune
ARENDAL
Fylke
Agder
Aksjekapital
30 tusen kr
Antall aksjer
300
Hjemmeside
www.subway.no
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Julie Marie Haugen
Styrets leder
Klaus Inge Torp
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Sub 8 As i Arendal

Sub 8 As er ett av 9 882 aktive selskaper registrert i Arendal, og i Agder fylke er det totalt 79 095 registrerte foretak. I samme bransje (Drift av restauranter) er det 134 aktive selskaper i Arendal.

Størst bransjer i Arendal

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 888
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 767
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 491
  • Oppføring av bygninger 237
  • Allmennlegetjenester 213

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Restaurantvirksomhet og drift av barer, 2025): 40 580 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Restaurantvirksomhet er en av de mest synlige bransjene i Norge. Bransjen er kapitalkrevende, marginsensitiv og preget av høy gjennomtrekk av ansatte og selskap.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 5,7 mill. kr 286 tusen kr 270 tusen kr 1,0 mill. kr 44 tusen kr 964 tusen kr –
2024 5,3 mill. kr 262 tusen kr 221 tusen kr 1,3 mill. kr 44 tusen kr 1,2 mill. kr –
2023 4,9 mill. kr 278 tusen kr 239 tusen kr 843 tusen kr 48 tusen kr 795 tusen kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 5,0%
Nettoresultat­margin 4,7%
Egenkapital­andel 4,4%
Gjeldsgrad 21,72
Egenkapital­rentabilitet 608,9%
Lønnskostnad/ansatt 87 tusen kr
SSB-snitt lønn i bransjen (2025) ~668 000 kr/år
Selskapet bruker 87% mindre per ansatt enn bransjesnittet · inkl. ~14% arbeidsgiveravgift & sosiale kostnader

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +7,5% Resultat +22,1%
Driftsmargin
5,0%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
4,7%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
4,4%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
21,72
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
1,03
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
26,8%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
608,9%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
5,66
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder SUB 8 AS, før aksjeboken og avstem lønn mot A-meldingen. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 6936 selskaper i Restaurantvirksomhet
Driftsmargin
5,0%
Dette selskapet
1,8%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 64 % av selskapene Høyest
Resultatmargin
4,7%
Dette selskapet
1,4%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 67 % av selskapene Høyest
Egenkapitalandel
4,4%
Dette selskapet
13,0%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 40 % av selskapene Høyest
Likviditetsgrad
1,03
Dette selskapet
0,96
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 55 % av selskapene Høyest
Totalrentabilitet
26,8%
Dette selskapet
2,7%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 84 % av selskapene Høyest

Konsernstruktur

SUB 8 AS dette selskapet
└ SUB 8 AS ARENDAL

Ofte stilte spørsmål

Hva viser siste regnskap for SUB 8 AS?

Basert på siste regnskap (2025): SUB 8 AS hadde en egenkapitalandel på 4% og en driftsmargin på 5,0%.

Når ble SUB 8 AS stiftet?

SUB 8 AS ble stiftet i 2020 og er dermed 6 år gammelt.

Vokser SUB 8 AS?

Fra 2024 til 2025 hadde SUB 8 AS en omsetningsvekst på 7,5%.

Smilefjes

1 spisested
  • Smil ved tilsyn 22.05.2025 · Sagvannsveien 16, Arendal
    Tidligere: smil (2023), smil (2022)

Kilde: Mattilsynet (CC BY 4.0). Oppdateres daglig.

Eierhistorikk

2020-2025 (6 år)
Tidsspenn
6 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Norsk selskap
2024 1 100.0 % Norsk selskap
2023 1 100.0 % Norsk selskap
2022 1 100.0 % Norsk selskap
2021 1 100.0 % Norsk selskap
2020 1 100.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 SUB HOLDING AS 923795014 300 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Avdelingskontorer

Enhetsregisteret

Vanlige spørsmål om SUB 8 AS

Når ble SUB 8 stiftet?

SUB 8 AS ble stiftet 28.05.2020 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 825260692.

Hvor er SUB 8 lokalisert?

SUB 8 AS har forretningsadresse Moldfaret 2G, 4848 ARENDAL i Arendal kommune.

Hvor mange ansatte har SUB 8?

SUB 8 AS har 20 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til SUB 8 sist år?

I 2025 hadde SUB 8 AS driftsinntekter på 5,7 mill. kr og et årsresultat på 270 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for SUB 8 AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.