Selskapsinformasjon
- Organisasjonsnummer
- 976 602 331
- Selskapsform
- AS
- Stiftet
- 01.02.1996
- Registrert
- 25.07.1996
- Næringskode
- Materialgjenvinning (38.210)
- Institusjonell sektor
- 2100
- Antall ansatte
- 157
- Forretningsadresse
-
Haukeveien 11
3174 REVETAL - Kommune
- TØNSBERG
- Fylke
- Vestfold
- Aksjekapital
- 120 tusen kr
- Antall aksjer
- 1 203 951
- MVA-registrert
- Ja
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Daglig leder
- Anders Aas
- Styrets leder
- Rune Isachsen
- Se alle roller →
Beliggenhet
Åpne i Google MapsRevac As i Tønsberg
Revac As er ett av 15 086 aktive selskaper registrert i Tønsberg, og i Vestfold fylke er det totalt 58 415 registrerte foretak. I samme bransje (Materialgjenvinning) er det 11 aktive selskaper i Tønsberg.
Størst bransjer i Tønsberg
- 1 255
- 906
- 613
- 446
- 347
Økonomisk utvikling
Regnskapsoversikt
| År | Driftsinntekter | Driftsresultat | Årsresultat | Sum eiendeler | Egenkapital | Sum gjeld | Ansatte |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 728,5 mill. kr | 103,8 mill. kr | 83,4 mill. kr | 746,0 mill. kr | 188,4 mill. kr | 557,6 mill. kr | – |
| 2024 | 601,3 mill. kr | 64,4 mill. kr | 55,0 mill. kr | 383,9 mill. kr | 165,4 mill. kr | 218,5 mill. kr | – |
| 2023 | 508,0 mill. kr | 56,8 mill. kr | 50,5 mill. kr | 346,1 mill. kr | 183,2 mill. kr | 162,9 mill. kr | – |
Nøkkeltall 2025
Offentlig finansiering
1 tildelinger-
EU · EU HORIZON · 20221,9 mill. kr
Kredittscore
| Egenkapitalandel | 25.3% | 15/25 | |
| Driftsmargin | 14.3% | 25/25 | |
| Gjeldsgrad | 2.96 | 15/25 | |
| Resultatmargin | 11.4% | 25/25 |
Nøkkeltall
Regnskapsår 2025Bransjesammenligning
Sammenlignet med 235 selskaper i Behandling og disponering av avfallKonsernstruktur
Ofte stilte spørsmål
Hvordan ligger REVAC AS an økonomisk?
Basert på siste regnskap (2025): REVAC AS har positiv drift med margin på 14,3%.
Når ble REVAC AS stiftet?
REVAC AS ble stiftet i 1996 og er dermed 30 år gammelt.
Vokser REVAC AS?
Fra 2024 til 2025 hadde REVAC AS en omsetningsvekst på 21,2%.
Lignende selskaper
Samme bransje, omtrent samme størrelseEierhistorikk
2003-2025 (23 år)| År | Aksjonærer | Topp-andel | Topp-eier-type |
|---|---|---|---|
| 2025 | 22 | 44.5 % | Norsk selskap |
| 2024 | 25 | 44.5 % | Norsk selskap |
| 2023 | 25 | 44.5 % | Norsk selskap |
| 2022 | 20 | 50.0 % | Norsk selskap |
| 2021 | 20 | 68.6 % | Norsk selskap |
| 2020 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2019 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2018 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2017 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2016 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2015 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2014 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2013 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2012 | 2 | 85.0 % | Norsk selskap |
| 2011 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2010 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2009 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2008 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2007 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2006 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2005 | 1 | 100.0 % | Norsk selskap |
| 2004 | 3 | 33.4 % | Person |
| 2003 | 3 | 33.4 % | Person |
Eierstruktur
22 aksjonærer - data for 2025| # | Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | RUNE ISACHSEN HOLDING AS 988909653 | 535 759 | 44,5% |
| 2 | HOLMAAS AS 982206154 | 361 404 | 30,0% |
| 3 | HOLTA INVEST AS 934764587 | 121 840 | 10,1% |
| 4 | GLENN HANSEN f. 1972 | 72 802 | 6,0% |
| 5 | LAX INVEST AS 919158484 | 54 623 | 4,5% |
| 6 | STANGE HOLDING AS 999320074 | 26 636 | 2,2% |
| 7 | GLOMAR AS 988020974 | 7 946 | 0,7% |
| 8 | NES INVEST AS 989304518 | 6 590 | 0,5% |
| 9 | KATNOSA AKSJESELSKAP 918907130 | 4 760 | 0,4% |
| 10 | MUTUS AS 988013811 | 2 119 | 0,2% |
| 11 | MASICA RÅDGIVNING AS 989085832 | 1 647 | 0,1% |
| 12 | EEB HOLDING AS 927386496 | 1 647 | 0,1% |
| 13 | JØRN SVINSHOLT f. 1972 | 1 647 | 0,1% |
| 14 | EPJ INVEST AS 928351645 | 1 318 | 0,1% |
| 15 | REVAC AS 976602331 | 856 | 0,1% |
| 16 | JON FJELLDAL f. 1972 | 824 | 0,1% |
| 17 | NO INVEST AS 928140407 | 530 | 0,0% |
| 18 | KAY RIKSFJORD f. 1978 | 462 | 0,0% |
| 19 | ARTURAS DAPKUS f. 1987 | 165 | 0,0% |
| 20 | AURIMAS KUCYS f. 1988 | 165 | 0,0% |
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.
Eier aksjer i
3 selskaper| Selskap | Org.nr | Eierandel |
|---|---|---|
| STASJONEN BUSINESS LOUNGE AS | 821662982 | 6,78 % |
| STASJONEN BUSINESS LOUNGE AS | 821662982 | 1,69 % |
| REVAC AS | 976602331 | 0,07 % |
Siste hendelser
Hele hendelsesloggen-
07.09.2026 Endring i roller registrert
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.
Styre-nettverk
Vanlige spørsmål om REVAC AS
Når ble REVAC stiftet?
REVAC AS ble stiftet 01.02.1996 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 976602331.
Hvor er REVAC lokalisert?
REVAC AS har forretningsadresse Haukeveien 11, 3174 REVETAL i Tønsberg kommune.
Hvor mange ansatte har REVAC?
REVAC AS har 157 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.
Hva var driftsinntektene til REVAC sist år?
I 2025 hadde REVAC AS driftsinntekter på 728,5 mill. kr og et årsresultat på 83,4 mill. kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.
- Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
- Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
- Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode
Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.