PR

PROGRAMIGOS AS

AS Aktiv MVA-registrert
Driftsunderskudd

Org.nr: 999 511 562

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 5,2 mill. kr
Årsresultat 2025 -107 tusen kr
Egenkapital 144 tusen kr
Sum eiendeler 952 tusen kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele PROGRAMIGOS AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
999 511 562
Selskapsform
AS
Stiftet
02.01.2013
Registrert
14.01.2013
Næringskode
Dataprogrammeringstjenester (62.100)
Institusjonell sektor
2100
Telefon
67 14 78 00
E-post
post@programigos.no
Forretningsadresse
Bjerkelundsveien 40
1358 JAR
Kommune
BÆRUM
Fylke
Akershus
Hjemmeside
www.programigos.no
MVA-registrert
Ja
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Stein Andreassen
Styrets leder
Svein Roald Jørgensen
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Programigos As i Bærum

Programigos As er ett av 32 745 aktive selskaper registrert i Bærum, og i Akershus fylke er det totalt 153 199 registrerte foretak. I samme bransje (Dataprogrammeringstjenester) er det 746 aktive selskaper i Bærum.

Størst bransjer i Bærum

  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 2 126
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 1 974
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 1 164
  • Andre egeninvesteringsselskaper 908
  • Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer 897

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (IT-tjenester, 2025): 82 710 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Dataprogrammeringstjenester er en av de raskest voksende bransjene i Norge og omfatter alt fra freelance-utviklere til store programvarehus. Den digitale transformasjonen i offentlig og privat sektor driver vedvarende etterspørsel.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 5,2 mill. kr -108 tusen kr -107 tusen kr 952 tusen kr 144 tusen kr 808 tusen kr –
2024 5,6 mill. kr -255 tusen kr -255 tusen kr 1,2 mill. kr 251 tusen kr 975 tusen kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin -2,1%
Nettoresultat­margin -2,0%
Egenkapital­andel 15,1%
Gjeldsgrad 5,60
Egenkapital­rentabilitet -74,0%

Kredittscore

20 / 100
Høy risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 15.1%
15/25
Driftsmargin -2.1%
0/25
Gjeldsgrad 5.60
5/25
Resultatmargin -2.0%
0/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning -6,3% Resultat +58,1%
Driftsmargin
-2,1%
Resultatmargin
-2,0%
Egenkapitalandel
15,1%
Gjeldsgrad
5,60
Likviditetsgrad 1
1,18
Totalrentabilitet
-11,2%
Egenkapitalrentabilitet
-74,0%
Kapitalomløp
5,50

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 6611 selskaper i Dataprogrammeringstjenester
Driftsmargin
-2,1%
Dette selskapet
1,5%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Resultatmargin
-2,0%
Dette selskapet
1,8%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Egenkapitalandel
15,1%
Dette selskapet
48,6%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Likviditetsgrad
1,18
Dette selskapet
1,52
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Totalrentabilitet
-11,2%
Dette selskapet
-0,4%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best

Konsernstruktur

PROGRAMIGOS AS dette selskapet
└ PROGRAMIGOS AS JAR

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger PROGRAMIGOS AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): PROGRAMIGOS AS har drift med tap (margin -2,1%).

Når ble PROGRAMIGOS AS stiftet?

PROGRAMIGOS AS ble stiftet i 2013 og er dermed 13 år gammelt.

Vokser PROGRAMIGOS AS?

Fra 2024 til 2025 hadde PROGRAMIGOS AS en omsetningsnedgang på 6,3%.

Eierhistorikk

2013-2025 (13 år)
Tidsspenn
13 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 50.0 % Person
2024 2 50.0 % Person
2023 2 50.0 % Person
2022 2 50.0 % Person
2021 2 50.0 % Person
2020 2 50.0 % Person
2019 2 50.0 % Person
2018 2 50.0 % Person
2017 2 50.0 % Person
2016 2 50.0 % Person
2015 2 50.0 % Person
2014 2 50.0 % Person
2013 2 50.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 STEIN ANDREASSEN f. 1969 500 50,0%
2 SVEIN ROALD JØRGENSEN f. 1962 500 50,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om PROGRAMIGOS AS

Når ble PROGRAMIGOS stiftet?

PROGRAMIGOS AS ble stiftet 02.01.2013 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 999511562.

Hvor er PROGRAMIGOS lokalisert?

PROGRAMIGOS AS har forretningsadresse Bjerkelundsveien 40, 1358 JAR i Bærum kommune.

Hvor mange ansatte har PROGRAMIGOS?

PROGRAMIGOS AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til PROGRAMIGOS sist år?

I 2025 hadde PROGRAMIGOS AS driftsinntekter på 5,2 mill. kr og et årsunderskudd på 107 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for PROGRAMIGOS AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.