M2

M2 SECURE AS

AS Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 913 072 022

Vis i kart
Driftsinntekter 2024 2,4 mill. kr
Årsresultat 2024 400 tusen kr
Egenkapital 469 tusen kr
Sum eiendeler 1,3 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele M2 SECURE AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
913 072 022
Selskapsform
AS
Stiftet
09.12.2013
Registrert
14.01.2014
Næringskode
Dataprogrammeringstjenester (62.100)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Solsvingen 34
3034 DRAMMEN
Kommune
DRAMMEN
Fylke
Buskerud
Aksjekapital
35 tusen kr
Antall aksjer
1 170
MVA-registrert
Ja
Siste innsendte regnskap
2024
Styrets leder
Leif Harald Auke
 
Se alle roller →
Kart lastes …

M2 Secure As i Drammen

M2 Secure As er ett av 22 108 aktive selskaper registrert i Drammen, og i Buskerud fylke er det totalt 63 625 registrerte foretak. I samme bransje (Dataprogrammeringstjenester) er det 326 aktive selskaper i Drammen.

Størst bransjer i Drammen

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 1 484
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 1 394
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 975
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 680
  • Oppføring av bygninger 493

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (IT-tjenester, 2025): 82 710 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Dataprogrammeringstjenester er en av de raskest voksende bransjene i Norge og omfatter alt fra freelance-utviklere til store programvarehus. Den digitale transformasjonen i offentlig og privat sektor driver vedvarende etterspørsel.

Les mer om bransjen

Bedrifter på samme adresse

1 nabo

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2024 2,4 mill. kr 400 tusen kr 400 tusen kr 1,3 mill. kr 469 tusen kr 810 tusen kr –

Nøkkeltall 2024

Driftsmargin 17,0%
Nettoresultat­margin 17,0%
Egenkapital­andel 36,7%
Gjeldsgrad 1,72
Egenkapital­rentabilitet 85,2%

Formål

Drive utvikling og markedsføring av software M2.

Kredittscore

90 / 100
Lav risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 36.7%
25/25
Driftsmargin 17.0%
25/25
Gjeldsgrad 1.72
15/25
Resultatmargin 17.0%
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2024
Driftsmargin
17,0%
Resultatmargin
17,0%
Egenkapitalandel
36,7%
Gjeldsgrad
1,72
Likviditetsgrad 1
7,04
Totalrentabilitet
31,3%
Egenkapitalrentabilitet
85,2%
Kapitalomløp
1,84

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 6711 selskaper i Dataprogrammeringstjenester
Driftsmargin
17,0%
Dette selskapet
1,5%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Resultatmargin
17,0%
Dette selskapet
1,8%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Egenkapitalandel
36,7%
Dette selskapet
49,4%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Likviditetsgrad
7,04
Dette selskapet
1,52
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best
Totalrentabilitet
31,3%
Dette selskapet
-0,4%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger M2 SECURE AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2024): M2 SECURE AS har solid egenkapital (37%) og positiv drift med margin på 17,0%.

Når ble M2 SECURE AS stiftet?

M2 SECURE AS ble stiftet i 2013 og er dermed 13 år gammelt.

Eierhistorikk

2013-2025 (13 år)
Tidsspenn
13 år
Endringer
8
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 74.4 % Person
2024 2 74.4 % Person
2023 3 70.1 % Person
2022 3 70.1 % Person
2021 3 70.1 % Person
2020 3 70.1 % Person
2019 5 52.8 % Person
2018 5 52.8 % Person
2017 5 52.8 % Person
2016 6 49.9 % Person
2015 6 49.9 % Person
2014 2 70.0 % Person
2013 2 70.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 8 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 LEIF HARALD AUKE f. 1962 870 74,4%
2 KARIN ÅGOT AUKE f. 1967 300 25,6%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Eier aksjer i

1 selskap
Selskap Org.nr Eierandel
STRØMSØBOAT AS 927445719 0,08 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 04.02.2026 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om M2 SECURE AS

Når ble M2 SECURE stiftet?

M2 SECURE AS ble stiftet 09.12.2013 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 913072022.

Hvor er M2 SECURE lokalisert?

M2 SECURE AS har forretningsadresse Solsvingen 34, 3034 DRAMMEN i Drammen kommune.

Hvor mange ansatte har M2 SECURE?

M2 SECURE AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til M2 SECURE sist år?

I 2024 hadde M2 SECURE AS driftsinntekter på 2,4 mill. kr og et årsresultat på 400 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for M2 SECURE AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.