IG

IGAIDI AS

AS Aktiv

Org.nr: 988 328 545

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 46.7 mill kr
Årsresultat 2025 3.5 mill kr
Egenkapital 68.4 mill kr
Sum eiendeler 89.8 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele IGAIDI AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
988 328 545
Selskapsform
AS
Stiftet
2005-05-27
Registrert
2005-06-13
Næringskode
All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted (74.990)
Institusjonell sektor
2100
Antall ansatte
25
Telefon
32 22 10 40
E-post
post@igaidi.no
Forretningsadresse
Strømsø torg 4
3044 DRAMMEN
Kommune
DRAMMEN
Fylke
Buskerud
Hjemmeside
www.igaidi.no
MVA-registrert
Nei
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Andreas Samuelsen
Styrets leder
Ola Semb
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Igaidi As i Drammen

Igaidi As er ett av 19 758 aktive selskaper registrert i Drammen, og i Buskerud fylke er det totalt 56 384 registrerte foretak. I samme bransje (All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted) er det 104 aktive selskaper i Drammen.

Størst bransjer i Drammen

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 1 317
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 1 169
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 924
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 618
  • Oppføring av bygninger 442

Om bransjen

Annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet samler spesialiserte tjenester som ikke faller inn under standardkategorier. Bransjen har over 2 500 aktive selskap.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 46.7 mill kr 7.2 mill kr 3.5 mill kr 89.8 mill kr 68.4 mill kr 21.4 mill kr
2024 49.6 mill kr -2.6 mill kr -5.7 mill kr 115.2 mill kr 64.9 mill kr 50.4 mill kr

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 15.4%
Nettoresultat­margin 7.4%
Egenkapital­andel 76.1%
Gjeldsgrad 0.31
Egenkapital­rentabilitet 5.1%

Offentlig finansiering

1 tildelinger
Samlet
450 tusen kr
Forskningsrådet
450 tusen kr
1 tildeling
Største tildelinger:
Kilder: Forskningsrådet og CORDIS (EU) (åpne data, Norsk lisens for offentlige data NLOD 2.0), Innovasjon Norge (åpne tildelingsdata, ingen eksplisitt lisens oppgitt av kilden). Oppdateres ukentlig.

Kredittscore

100 / 100
Lav risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 76.1%
25/25
Driftsmargin 15.4%
25/25
Gjeldsgrad 0.31
25/25
Resultatmargin 7.4%
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning -5.7% Resultat +161.1%
Driftsmargin
15.4%
Resultatmargin
7.4%
Egenkapitalandel
76.1%
Gjeldsgrad
0.31
Likviditetsgrad 1
6.37
Totalrentabilitet
3.9%
Egenkapitalrentabilitet
5.1%
Kapitalomløp
0.52

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 1759 selskaper i Annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
Driftsmargin
15.4%
Dette selskapet
6.6%
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best
Resultatmargin
7.4%
Dette selskapet
6.8%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 6/10 Best
Egenkapitalandel
76.1%
Dette selskapet
51.0%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Likviditetsgrad
6.37
Dette selskapet
1.72
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best
Totalrentabilitet
3.9%
Dette selskapet
4.7%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best

Konsernstruktur

IGAIDI AS dette selskapet
IGAIDI AS DRAMMEN

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger IGAIDI AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): IGAIDI AS har solid egenkapital (76%) og positiv drift med margin på 15,4%.

Når ble IGAIDI AS stiftet?

IGAIDI AS ble stiftet i 2005 og er dermed 21 år gammelt.

Vokser IGAIDI AS?

Fra 2024 til 2025 hadde IGAIDI AS en omsetningsnedgang på 5,7%.

Eierhistorikk

2005-2025 (21 år)
Tidsspenn
21 år
Endringer
3
Topp-stabilitet
5 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 80.0 % Norsk selskap
2024 3 50.0 % Norsk selskap
2023 3 50.0 % Norsk selskap
2022 4 41.7 % Norsk selskap
2021 3 34.0 % Norsk selskap
2020 3 34.0 % Norsk selskap
2019 3 34.0 % Norsk selskap
2018 3 34.0 % Norsk selskap
2017 3 34.0 % Norsk selskap
2016 3 34.0 % Norsk selskap
2015 3 34.0 % Norsk selskap
2014 3 34.0 % Norsk selskap
2013 3 34.0 % Norsk selskap
2012 3 34.0 % Norsk selskap
2011 3 34.0 % Person
2010 3 34.0 % Norsk selskap
2009 3 34.0 % Person
2008 3 34.0 % Norsk selskap
2007 3 34.0 % Norsk selskap
2006 3 34.0 % Person
2005 3 34.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 3 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 DPEND INVEST AS 928003728 80 000 80.0%
2 CHRISTENSEN EIENDOM AS 948977125 20 000 20.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om IGAIDI AS

Når ble IGAIDI stiftet?

IGAIDI AS ble stiftet 2005-05-27 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 988328545.

Hvor er IGAIDI lokalisert?

IGAIDI AS har forretningsadresse Strømsø torg 4, 3044 DRAMMEN i Drammen kommune.

Hvor mange ansatte har IGAIDI?

IGAIDI AS har 25 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til IGAIDI sist år?

I 2025 hadde IGAIDI AS driftsinntekter på 46.7 mill kr og et årsresultat på 3.5 mill kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for IGAIDI AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.