AD

ADDERA SA

SA Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 970 403 558

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 12,5 mill. kr
Årsresultat 2025 688 tusen kr
Egenkapital 2,7 mill. kr
Sum eiendeler 5,7 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele ADDERA SA i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
970 403 558
Selskapsform
SA
Stiftet
03.03.1971
Registrert
20.02.1995
Næringskode
Regnskapsføring og bokføring (69.202)
Institusjonell sektor
2100
Antall ansatte
10
Telefon
52 75 40 10
E-post
post@addera.no
Forretningsadresse
Frakkagjerdvegen 121
5563 FØRRESFJORDEN
Kommune
TYSVÆR
Fylke
Rogaland
MVA-registrert
Ja
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Svanhild Storstein
Styrets leder
Samson Hovda
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Addera Sa i Tysvær

Addera Sa er ett av 2 189 aktive selskaper registrert i Tysvær, og i Rogaland fylke er det totalt 100 800 registrerte foretak. I samme bransje (Regnskapsføring og bokføring) er det 10 aktive selskaper i Tysvær.

Størst bransjer i Tysvær

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 144
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 143
  • Sauehold 112
  • Oppføring av bygninger 84
  • Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr 71

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, 2025): 72 180 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Regnskapsføring, bokføring, revisjon og skatterådgivning (gruppe-NACE 69.20 detalj) dekker det operative tjenestetilbudet innen norsk regnskapsbransje. Med over 2 300 aktive selskap og forretningsmodell basert på løpende abonnement er bransjen stabil.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 12,5 mill. kr 837 tusen kr 688 tusen kr 5,7 mill. kr 2,7 mill. kr 3,0 mill. kr –
2024 12,2 mill. kr 740 tusen kr 600 tusen kr 4,9 mill. kr 2,0 mill. kr 2,9 mill. kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 6,7%
Nettoresultat­margin 5,5%
Egenkapital­andel 47,1%
Gjeldsgrad 1,12
Egenkapital­rentabilitet 25,6%

Kredittscore

80 / 100
Lav risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 47.1%
25/25
Driftsmargin 6.7%
15/25
Gjeldsgrad 1.12
15/25
Resultatmargin 5.5%
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +2,4% Resultat +14,6%
Driftsmargin
6,7%
Resultatmargin
5,5%
Egenkapitalandel
47,1%
Gjeldsgrad
1,12
Likviditetsgrad 1
1,87
Totalrentabilitet
12,1%
Egenkapitalrentabilitet
25,6%
Kapitalomløp
2,19

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 3615 selskaper i Regnskapsføring, bokføring, revisjon og skatterådgivning
Driftsmargin
6,7%
Dette selskapet
12,3%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Resultatmargin
5,5%
Dette selskapet
11,1%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Egenkapitalandel
47,1%
Dette selskapet
44,1%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 6/10 Best
Likviditetsgrad
1,87
Dette selskapet
1,60
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 6/10 Best
Totalrentabilitet
12,1%
Dette selskapet
16,0%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best

Konsernstruktur

ADDERA SA dette selskapet
└ ADDERA SA FØRRESFJORDEN

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger ADDERA SA an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): ADDERA SA har solid egenkapital (47%) og positiv drift med margin på 6,7%.

Når ble ADDERA SA stiftet?

ADDERA SA ble stiftet i 1971 og er dermed 55 år gammelt.

Vokser ADDERA SA?

Fra 2024 til 2025 hadde ADDERA SA en omsetningsvekst på 2,4%.

Eier aksjer i

2 selskaper
Selskap Org.nr Eierandel
DNB BANK ASA 984851006 0,00 %
DNB ASA 981276957 0,00 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om ADDERA SA

Når ble ADDERA SA stiftet?

ADDERA SA ble stiftet 03.03.1971 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 970403558.

Hvor er ADDERA SA lokalisert?

ADDERA SA har forretningsadresse Frakkagjerdvegen 121, 5563 FØRRESFJORDEN i Tysvær kommune.

Hvor mange ansatte har ADDERA SA?

ADDERA SA har 10 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til ADDERA SA sist år?

I 2025 hadde ADDERA SA driftsinntekter på 12,5 mill. kr og et årsresultat på 688 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for ADDERA SA
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.