VI

VIMACH AS

AS Aktiv
Driftsunderskudd Resultatnedgang 137%

Org.nr: 996 277 097

Vis i kart
Årsresultat 2025 -49 tusen kr
Egenkapital 7.5 mill kr
Sum eiendeler 7.6 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele VIMACH AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
996 277 097
Selskapsform
AS
Stiftet
2010-11-11
Registrert
2010-12-20
Næringskode
Annen teknisk konsulentvirksomhet (71.129)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
E-post
brattekas@gmail.com
Forretningsadresse
Rødmollsbakken 6
4844 ARENDAL
Kommune
ARENDAL
Fylke
Agder
MVA-registrert
Nei
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Jon Inge Brattekås
Styrets leder
Jon Inge Brattekås
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Vimach As i Arendal

Vimach As er ett av 8 610 aktive selskaper registrert i Arendal, og i Agder fylke er det totalt 67 324 registrerte foretak. I samme bransje (Annen teknisk konsulentvirksomhet) er det 146 aktive selskaper i Arendal.

Størst bransjer i Arendal

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 828
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 642
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 417
  • Oppføring av bygninger 209
  • Allmennlegetjenester 191

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Arkitekter og tekniske konsulenter, 2025): 80 340 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet er ryggraden i norsk bygge- og anleggsbransje. Bransjen omfatter arkitekter, sivilingeniører, geoteknikere, landskapsarkitekter og spesialiserte tekniske rådgivere som planlegger og prosjekterer bygg, infrastruktur og industri.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 -7 tusen kr -49 tusen kr 7.6 mill kr 7.5 mill kr 161 tusen kr
2024 164 tusen kr 155 tusen kr 131 tusen kr 7.6 mill kr 7.5 mill kr 50 tusen kr
2023 98 tusen kr 94 tusen kr 1.2 mill kr 7.4 mill kr 7.4 mill kr 24 tusen kr
2022 100 tusen kr 72 tusen kr 72 tusen kr 6.3 mill kr 6.2 mill kr 25 tusen kr

Kredittscore

50 / 100
Moderat risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 97.9%
25/25
Gjeldsgrad 0.02
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Resultat -137.6%
Egenkapitalandel
97.9%
Gjeldsgrad
0.02
Likviditetsgrad 1
1.11
Totalrentabilitet
-0.6%
Egenkapitalrentabilitet
-0.7%

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 12138 selskaper i Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet
Egenkapitalandel
97.9%
Dette selskapet
48.6%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Likviditetsgrad
1.11
Dette selskapet
1.71
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Totalrentabilitet
-0.6%
Dette selskapet
5.5%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger VIMACH AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): VIMACH AS har solid egenkapital (98%).

Når ble VIMACH AS stiftet?

VIMACH AS ble stiftet i 2010 og er dermed 16 år gammelt.

Vokser VIMACH AS?

Fra 2024 til 2025 hadde VIMACH AS en omsetningsnedgang på 100,0%.

Eierhistorikk

2010-2025 (16 år)
Tidsspenn
16 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Person
2024 1 100.0 % Person
2023 1 100.0 % Person
2022 1 100.0 % Person
2021 1 100.0 % Person
2020 1 100.0 % Person
2019 1 100.0 % Person
2018 1 100.0 % Person
2017 1 100.0 % Person
2016 1 100.0 % Person
2015 1 100.0 % Person
2014 1 100.0 % Person
2013 1 100.0 % Person
2012 1 100.0 % Person
2011 1 100.0 % Person
2010 1 100.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 JON INGE BRATTEKÅS f. 1959 1 000 100.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Eier aksjer i

2 selskaper
Selskap Org.nr Eierandel
FLUMILL INVEST AS 931693808 6.48 %
CSUB GROUP HOLDING AS 927407132 3.10 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om VIMACH AS

Når ble VIMACH stiftet?

VIMACH AS ble stiftet 2010-11-11 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 996277097.

Hvor er VIMACH lokalisert?

VIMACH AS har forretningsadresse Rødmollsbakken 6, 4844 ARENDAL i Arendal kommune.

Hvor mange ansatte har VIMACH?

VIMACH AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til VIMACH sist år?

I 2025 hadde VIMACH AS driftsinntekter på ikke rapportert og et årsunderskudd på 49 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for VIMACH AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.