SA

SAVE SOLUTIONS AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert LEI 894500C4IE1QTI0VHZ27

Org.nr: 989 364 413

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 13,5 mill. kr
Årsresultat 2025 362 tusen kr
Egenkapital 6,5 mill. kr
Sum eiendeler 16,8 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele SAVE SOLUTIONS AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
989 364 413
Selskapsform
AS
Stiftet
12.12.2005
Registrert
23.02.2006
Næringskode
Dataprogrammeringstjenester (62.100)
Institusjonell sektor
2100
Antall ansatte
11
Telefon
55 20 66 00
Forretningsadresse
Damsgårdsveien 131
5160 LAKSEVÅG
Kommune
BERGEN
Fylke
Vestland
Aksjekapital
1,2 mill. kr
Antall aksjer
1 219
Hjemmeside
www.savesolutions.no
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Fredrik Holst
Styrets leder
Tore Paulsen
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Save Solutions As i Bergen

Save Solutions As er ett av 69 232 aktive selskaper registrert i Bergen, og i Vestland fylke er det totalt 155 959 registrerte foretak. I samme bransje (Dataprogrammeringstjenester) er det 1 368 aktive selskaper i Bergen.

Størst bransjer i Bergen

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 5 460
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 5 211
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 3 395
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 2 161
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 2 116

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (IT-tjenester, 2025): 82 710 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Dataprogrammeringstjenester er en av de raskest voksende bransjene i Norge og omfatter alt fra freelance-utviklere til store programvarehus. Den digitale transformasjonen i offentlig og privat sektor driver vedvarende etterspørsel.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 13,5 mill. kr 1,4 mill. kr 362 tusen kr 16,8 mill. kr 6,5 mill. kr 10,2 mill. kr –
2024 12,3 mill. kr 961 tusen kr 81 tusen kr 15,0 mill. kr 6,2 mill. kr 8,8 mill. kr –
2023 11,0 mill. kr 466 tusen kr -15 tusen kr 14,7 mill. kr 5,6 mill. kr 9,1 mill. kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 10,2%
Nettoresultat­margin 2,7%
Egenkapital­andel 38,9%
Gjeldsgrad 1,57
Egenkapital­rentabilitet 5,5%
Lønnskostnad/ansatt 515 tusen kr
SSB-snitt lønn i bransjen (2025) ~1 290 000 kr/år
Selskapet bruker 61% mindre per ansatt enn bransjesnittet · inkl. ~14% arbeidsgiveravgift & sosiale kostnader

Offentlig finansiering

1 tildelinger
Samlet
600 tusen kr
Innovasjon Norge
600 tusen kr
1 tildeling
Største tildelinger:
  • Risikolån og garantier · Landsdekkende risikolån
    Innovasjon Norge · Lån · 2014
    600 tusen kr
Kilder: Forskningsrådet og CORDIS (EU) (Forskningsrådet: NLOD 2.0; CORDIS Horizon Europe 2021–2027: CC BY 4.0), Innovasjon Norge (åpne tildelingsdata, ingen eksplisitt lisens oppgitt av kilden). Oppdateres ukentlig.

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +10,0% Resultat +347,6%
Driftsmargin
10,2%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
2,7%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
38,9%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
1,57
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
0,93
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
2,2%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
5,5%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
0,81
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder SAVE SOLUTIONS AS, før aksjeboken og avstem lønn mot A-meldingen. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 6716 selskaper i Dataprogrammeringstjenester
Driftsmargin
10,2%
Dette selskapet
1,5%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 65 % av selskapene Høyest
Resultatmargin
2,7%
Dette selskapet
1,7%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 52 % av selskapene Høyest
Egenkapitalandel
38,9%
Dette selskapet
49,2%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 44 % av selskapene Høyest
Likviditetsgrad
0,93
Dette selskapet
1,52
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 31 % av selskapene Høyest
Totalrentabilitet
2,2%
Dette selskapet
-0,5%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 60 % av selskapene Høyest

Konsernstruktur

SAVE SOLUTIONS AS dette selskapet
└ SAVE SOLUTIONS AS LAKSEVÅG

Ofte stilte spørsmål

Hva viser siste regnskap for SAVE SOLUTIONS AS?

Basert på siste regnskap (2025): SAVE SOLUTIONS AS hadde en egenkapitalandel på 39% og en driftsmargin på 10,2%.

Når ble SAVE SOLUTIONS AS stiftet?

SAVE SOLUTIONS AS ble stiftet i 2005 og er dermed 21 år gammelt.

Vokser SAVE SOLUTIONS AS?

Fra 2024 til 2025 hadde SAVE SOLUTIONS AS en omsetningsvekst på 10,0%.

Eierhistorikk

2005-2025 (21 år)
Tidsspenn
21 år
Endringer
20
Topp-stabilitet
8 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 12 43.2 % Norsk selskap
2024 13 40.9 % Norsk selskap
2023 11 42.8 % Norsk selskap
2022 12 42.8 % Norsk selskap
2021 11 44.6 % Norsk selskap
2020 6 37.0 % Norsk selskap
2019 6 37.0 % Norsk selskap
2018 6 37.0 % Norsk selskap
2017 6 37.0 % Norsk selskap
2016 6 37.0 % Norsk selskap
2015 5 37.0 % Norsk selskap
2014 5 37.0 % Norsk selskap
2013 4 30.0 % Norsk selskap
2012 4 30.0 % Person
2011 4 30.0 % Person
2010 4 30.0 % Person
2009 6 40.0 % Norsk selskap
2008 2 91.0 % Norsk selskap
2007 4 25.0 % Norsk selskap
2006 4 25.0 % Norsk selskap
2005 4 25.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 20 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

12 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 HOLST INVESTMENTS AS 912408108 527 43,2%
2 VON DER OHE HOLDING AS 912452565 223 18,3%
3 EKNES PAULSEN AS 991698205 223 18,3%
4 TRAILBLAZE IT-RÅDGIVNING AS 921270526 69 5,7%
5 SAVE SOLUTIONS AS 989364413 53 4,3%
6 SKAATHUN INVEST AS 989105604 40 3,3%
7 PHILIP AARSETH f. 1993 18 1,5%
8 HONEN PITLE AS 927372827 16 1,3%
9 JAN DANIEL SKEPPSTEDT f. 1978 16 1,3%
10 DRNS HOLDING AS 927404192 16 1,3%
11 VESTEGRA AS 927386046 14 1,1%
12 HENRIK BONSAKSEN f. 1990 4 0,3%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Eier aksjer i

1 selskap
Selskap Org.nr Eierandel
SAVE SOLUTIONS AS 989364413 4,35 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 12.10.2026 Ny regnskapsfører
    Ny regnskapsfører: ENORA AS; Fratrådt regnskapsfører: VALUE GROUP AS
  • 01.12.2025 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Avdelingskontorer

Enhetsregisteret

Vanlige spørsmål om SAVE SOLUTIONS AS

Når ble SAVE SOLUTIONS stiftet?

SAVE SOLUTIONS AS ble stiftet 12.12.2005 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 989364413.

Hvor er SAVE SOLUTIONS lokalisert?

SAVE SOLUTIONS AS har forretningsadresse Damsgårdsveien 131, 5160 LAKSEVÅG i Bergen kommune.

Hvor mange ansatte har SAVE SOLUTIONS?

SAVE SOLUTIONS AS har 11 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til SAVE SOLUTIONS sist år?

I 2025 hadde SAVE SOLUTIONS AS driftsinntekter på 13,5 mill. kr og et årsresultat på 362 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for SAVE SOLUTIONS AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.