PR

PROREF AS

AS Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 931 465 457

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 31.7 mill kr
Årsresultat 2025 2.2 mill kr
Egenkapital 2.4 mill kr
Sum eiendeler 10.3 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele PROREF AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
931 465 457
Selskapsform
AS
Stiftet
2023-05-03
Registrert
2023-05-27
Næringskode
Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser (43.222)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Antall ansatte
11
Forretningsadresse
c/o Proref AS, Stallbakken 5
2005 RÆLINGEN
Kommune
RÆLINGEN
Fylke
Akershus
Aksjekapital
60 tusen kr
Antall aksjer
1 000
MVA-registrert
Ja
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Simen André Larssen
Styrets leder
Tommy Schatten
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Proref As i Rælingen

Proref As er ett av 2 844 aktive selskaper registrert i Rælingen, og i Akershus fylke er det totalt 142 990 registrerte foretak. I samme bransje (Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser) er det 3 aktive selskaper i Rælingen.

Størst bransjer i Rælingen

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 148
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 128
  • Andre post- og budtjenester 115
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 93
  • Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy 90

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, 2025): 56 110 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Elektrisk installasjonsarbeid, VVS og annet installasjonsarbeid omfatter installatører som leverer tekniske systemer i bygg. Bransjen er en samlebetegnelse for sterkstrøm, svakstrøm, varme/sanitær, ventilasjon og automasjon.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 31.7 mill kr 2.6 mill kr 2.2 mill kr 10.3 mill kr 2.4 mill kr 7.9 mill kr
2024 26.6 mill kr 3.9 mill kr 3.1 mill kr 6.9 mill kr 3.2 mill kr 3.7 mill kr
2023 21.2 mill kr 2.1 mill kr 1.7 mill kr 7.9 mill kr 2.7 mill kr 5.2 mill kr

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 8.2%
Nettoresultat­margin 7.0%
Egenkapital­andel 23.0%
Gjeldsgrad 3.34
Egenkapital­rentabilitet 92.9%
Lønnskostnad/ansatt (2024) 828 tusen kr
SSB-snitt lønn i bransjen (2025) ~875 000 kr/år
Selskapet bruker 6% mindre per ansatt enn bransjesnittet · inkl. ~14% arbeidsgiveravgift & sosiale kostnader

Formål

Drive handel, service og montasje samt hva hermed står i forbindelse,

herunder å delta i andre selskaper.

Kredittscore

60 / 100
Moderat risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 23.0%
15/25
Driftsmargin 8.2%
15/25
Gjeldsgrad 3.34
5/25
Resultatmargin 7.0%
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +19.1% Resultat -28.3%
Driftsmargin
8.2%
Resultatmargin
7.0%
Egenkapitalandel
23.0%
Gjeldsgrad
3.34
Likviditetsgrad 1
1.28
Totalrentabilitet
21.4%
Egenkapitalrentabilitet
92.9%
Kapitalomløp
3.07

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 7233 selskaper i Elektrisk installasjonsarbeid, VVS-arbeid og annet installasjonsarbeid
Driftsmargin
8.2%
Dette selskapet
4.7%
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best
Resultatmargin
7.0%
Dette selskapet
4.0%
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best
Egenkapitalandel
23.0%
Dette selskapet
38.5%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Likviditetsgrad
1.28
Dette selskapet
1.57
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Totalrentabilitet
21.4%
Dette selskapet
6.5%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger PROREF AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): PROREF AS har positiv drift med margin på 8,2%.

Når ble PROREF AS stiftet?

PROREF AS ble stiftet i 2023 og er dermed 3 år gammelt.

Vokser PROREF AS?

Fra 2024 til 2025 hadde PROREF AS en omsetningsvekst på 19,1%.

Eierhistorikk

2023-2025 (3 år)
Tidsspenn
3 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
2 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 50.0 % Norsk selskap
2024 2 50.0 % Norsk selskap
2023 2 50.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 SCHATTEN HOLDING AS 831465492 500 50.0%
2 SIMEN LARSSEN HOLDING AS 832568422 500 50.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om PROREF AS

Når ble PROREF stiftet?

PROREF AS ble stiftet 2023-05-03 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 931465457.

Hvor er PROREF lokalisert?

PROREF AS har forretningsadresse c/o Proref AS, Stallbakken 5, 2005 RÆLINGEN i Rælingen kommune.

Hvor mange ansatte har PROREF?

PROREF AS har 11 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til PROREF sist år?

I 2025 hadde PROREF AS driftsinntekter på 31.7 mill kr og et årsresultat på 2.2 mill kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for PROREF AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.