MO

MOA AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv
Driftsunderskudd

Org.nr: 925 803 820

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 60 tusen kr
Årsresultat 2025 -104 tusen kr
Egenkapital 496 tusen kr
Sum eiendeler 4,5 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele MOA AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
925 803 820
Selskapsform
AS
Stiftet
01.10.2020
Registrert
19.10.2020
Næringskode
Utleie av egen eller leid fast eiendom (68.200)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Kongens gate 9
4610 KRISTIANSAND S
Kommune
KRISTIANSAND
Fylke
Agder
Aksjekapital
30 tusen kr
Antall aksjer
300
MVA-registrert
Nei
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Gunnar Løken
Styrets leder
Gunnar Løken
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Moa As i Kristiansand

Moa As er ett av 28 313 aktive selskaper registrert i Kristiansand, og i Agder fylke er det totalt 78 438 registrerte foretak. I samme bransje (Utleie av egen eller leid fast eiendom) er det 2 409 aktive selskaper i Kristiansand.

Størst bransjer i Kristiansand

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 2 409
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 1 449
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 1 363
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 791
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 746

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift, 2025): 76 570 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Utleie av egen eller leid fast eiendom omfatter selskaper som eier eller leier ut bolig-, nærings- eller fritidseiendom mot vederlag. Bransjen er en av de største i Norge målt i antall registrerte foretak og består hovedsakelig av mindre familieselskap, eiendomsinvestorer og profesjonelle eiendomsforvaltere.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 60 tusen kr -35 tusen kr -104 tusen kr 4,5 mill. kr 496 tusen kr 4,0 mill. kr –
2024 75 tusen kr -7 tusen kr -64 tusen kr 4,4 mill. kr 434 tusen kr 4,0 mill. kr –
2023 85 tusen kr -985 kr -60 tusen kr 4,3 mill. kr 372 tusen kr 3,9 mill. kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin -58,5%
Nettoresultat­margin -173,3%
Egenkapital­andel 11,0%
Gjeldsgrad 8,11
Egenkapital­rentabilitet -21,0%

Formål

Investering, utvikling og utleie av eiendom og alt som står i

sammenheng med dette, herunder investering i andre virksomheter.

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning -20,0% Resultat -62,5%
Driftsmargin
-58,5%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
-173,3%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
11,0%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
8,11
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
14,11
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
-2,3%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
-21,0%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
0,01
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder MOA AS, før aksjeboken. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 52649 selskaper i Utleie av egen eller leid fast eiendom
Driftsmargin
-58,5%
Dette selskapet
42,4%
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best
Resultatmargin
-173,3%
Dette selskapet
17,1%
Bransjemedian
Svakest Svak 1/10 Best
Egenkapitalandel
11,0%
Dette selskapet
32,9%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Likviditetsgrad
14,11
Dette selskapet
1,62
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best
Totalrentabilitet
-2,3%
Dette selskapet
1,9%
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger MOA AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): MOA AS har drift med tap (margin -58,5%).

Når ble MOA AS stiftet?

MOA AS ble stiftet i 2020 og er dermed 6 år gammelt.

Vokser MOA AS?

Fra 2024 til 2025 hadde MOA AS en omsetningsnedgang på 20,0%.

Eierhistorikk

2020-2025 (6 år)
Tidsspenn
6 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Norsk selskap
2024 1 100.0 % Norsk selskap
2023 1 100.0 % Norsk selskap
2022 1 100.0 % Norsk selskap
2021 1 100.0 % Norsk selskap
2020 1 100.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 HEGGUN INVEST AS 912695530 300 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 21.04.2026 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om MOA AS

Når ble MOA stiftet?

MOA AS ble stiftet 01.10.2020 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 925803820.

Hvor er MOA lokalisert?

MOA AS har forretningsadresse Kongens gate 9, 4610 KRISTIANSAND S i Kristiansand kommune.

Hvor mange ansatte har MOA?

MOA AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til MOA sist år?

I 2025 hadde MOA AS driftsinntekter på 60 tusen kr og et årsunderskudd på 104 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for MOA AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.