HE

HELLVIK MASKIN AS

Har du mange? Last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 919 932 155

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 2,4 mill. kr
Årsresultat 2025 -14 tusen kr
Egenkapital 370 tusen kr
Sum eiendeler 1,9 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele HELLVIK MASKIN AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
919 932 155
Selskapsform
AS
Stiftet
31.10.2017
Registrert
20.11.2017
Næringskode
Grunnarbeid (43.120)
Institusjonell sektor
2100
Forretningsadresse
Gardsvegen 11
4362 VIGRESTAD
Kommune
HÅ
Fylke
Rogaland
Aksjekapital
30 tusen kr
Antall aksjer
100
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Leif Egil Jonassen
Styrets leder
Leif Egil Jonassen
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Hellvik Maskin As i Hå

Hellvik Maskin As er ett av 3 776 aktive selskaper registrert i Hå, og i Rogaland fylke er det totalt 107 209 registrerte foretak. I samme bransje (Grunnarbeid) er det 92 aktive selskaper i Hå.

Størst bransjer i Hå

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 376
  • Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr 252
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 175
  • Oppføring av bygninger 139
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 134

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, 2025): 56 110 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Riving og grunnarbeid er forberedende arbeid i bygg- og anleggsbransjen. Selskapene spenner fra små grave-entreprenører til store rivingsfirma med spesialisering på industribygg.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 2,4 mill. kr 96 tusen kr -14 tusen kr 1,9 mill. kr 370 tusen kr 1,6 mill. kr –
2024 2,2 mill. kr 85 tusen kr 9 tusen kr 563 tusen kr 330 tusen kr 233 tusen kr –
2023 2,3 mill. kr 300 tusen kr 245 tusen kr 478 tusen kr 321 tusen kr 157 tusen kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 4,0%
Nettoresultat­margin -0,6%
Egenkapital­andel 19,1%
Gjeldsgrad 4,24
Egenkapital­rentabilitet -3,9%

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +9,7% Resultat -264,2%
Driftsmargin
4,0%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
-0,6%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
19,1%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
4,24
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
0,89
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
-0,7%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
-3,9%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
1,25
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder HELLVIK MASKIN AS, før aksjeboken. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 5205 selskaper i Riving og grunnarbeid
Driftsmargin
4,0%
Dette selskapet
4,2%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Resultatmargin
-0,6%
Dette selskapet
3,0%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Egenkapitalandel
19,1%
Dette selskapet
41,0%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Likviditetsgrad
0,89
Dette selskapet
1,56
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Totalrentabilitet
-0,7%
Dette selskapet
3,2%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Når ble HELLVIK MASKIN AS stiftet?

HELLVIK MASKIN AS ble stiftet i 2017 og er dermed 9 år gammelt.

Vokser HELLVIK MASKIN AS?

Fra 2024 til 2025 hadde HELLVIK MASKIN AS en omsetningsvekst på 9,7%.

Eierhistorikk

2017-2025 (9 år)
Tidsspenn
9 år
Endringer
1
Topp-stabilitet
3 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Norsk selskap
2024 1 100.0 % Norsk selskap
2023 1 100.0 % Norsk selskap
2022 1 100.0 % Norsk selskap
2021 1 100.0 % Person
2020 1 100.0 % Person
2019 2 70.0 % Person
2018 2 70.0 % Person
2017 2 70.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 1 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 EQUITY HOLDING AS 925536490 100 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 28.09.2026 Endring i roller registrert
  • 24.03.2026 Endring i roller registrert
  • 03.12.2025 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om HELLVIK MASKIN AS

Når ble HELLVIK MASKIN stiftet?

HELLVIK MASKIN AS ble stiftet 31.10.2017 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 919932155.

Hvor er HELLVIK MASKIN lokalisert?

HELLVIK MASKIN AS har forretningsadresse Gardsvegen 11, 4362 VIGRESTAD i Hå kommune.

Hvor mange ansatte har HELLVIK MASKIN?

HELLVIK MASKIN AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til HELLVIK MASKIN sist år?

I 2025 hadde HELLVIK MASKIN AS driftsinntekter på 2,4 mill. kr og et årsunderskudd på 14 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for HELLVIK MASKIN AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.