CO

COMMIT SOLUTIONS AS

Org.nr: 933 216 292

Følg mange: last opp listen
AS Aktiv MVA-registrert
Vis i kart
Driftsinntekter 2025 2,3 mill. kr
Årsresultat 2025 622 tusen kr
Egenkapital 939 tusen kr
Sum eiendeler 1,8 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist endret i Brreg: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele COMMIT SOLUTIONS AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
933 216 292
Selskapsform
AS
Stiftet
24.01.2024
Registrert
25.03.2024
Næringskode
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (62.200)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Horpedalsvegen 14
6848 FJÆRLAND
Kommune
SOGNDAL
Fylke
Vestland
Aksjekapital
30 tusen kr
Antall aksjer
3 000
MVA-registrert
Ja
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027 Sjekk hele kundelisten
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Gerard Wouter Van Der Velden
Styrets leder
Gerard Wouter Van Der Velden
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Commit Solutions As i Sogndal

Commit Solutions As er ett av 3 479 aktive selskaper registrert i Sogndal, og i Vestland fylke er det totalt 156 399 registrerte foretak. I samme bransje (Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer) er det 29 aktive selskaper i Sogndal.

Størst bransjer i Sogndal

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 239
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 211
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 108
  • Oppføring av bygninger 106
  • Sauehold 104

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (IT-tjenester, 2025): 82 710 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

IT-konsulent og IT-drift omfatter alle selskap som leverer rådgivning, integrasjon, drift og forvaltning av informasjonsteknologi. Bransjen er en av de største innen tjenesteyting.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 2,3 mill. kr 713 tusen kr 622 tusen kr 1,8 mill. kr 939 tusen kr 859 tusen kr –
2024 1,3 mill. kr 389 tusen kr 286 tusen kr 1,2 mill. kr 316 tusen kr 868 tusen kr –

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 30,5%
Nettoresultat­margin 26,7%
Egenkapital­andel 52,2%
Gjeldsgrad 0,92
Egenkapital­rentabilitet 66,3%

Formål

Rådgivning, støtte, ledelse og annen servicevirksomhet innen

informasjonsteknologi, administrasjon og andre forretningstjenester.

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +83,8% Resultat +117,4%
Driftsmargin
30,5%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
26,7%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
52,2%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
0,92
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
4,96
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
34,6%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
66,3%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
1,30
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2025. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Er dette ditt selskap? Se fristene som gjelder COMMIT SOLUTIONS AS, før aksjeboken. Regnskapsverktøyene er gratis i 14 dager, uten kort.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 5930 selskaper i Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer
Driftsmargin
30,5%
Dette selskapet
7,4%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 75 % av selskapene Høyest
Resultatmargin
26,7%
Dette selskapet
7,6%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 72 % av selskapene Høyest
Egenkapitalandel
52,2%
Dette selskapet
52,7%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 50 % av selskapene Høyest
Likviditetsgrad
4,96
Dette selskapet
1,67
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 76 % av selskapene Høyest
Totalrentabilitet
34,6%
Dette selskapet
5,1%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 82 % av selskapene Høyest

Ofte stilte spørsmål

Hva viser siste regnskap for COMMIT SOLUTIONS AS?

Basert på siste regnskap (2025): COMMIT SOLUTIONS AS hadde en egenkapitalandel på 52% og en driftsmargin på 30,5%.

Når ble COMMIT SOLUTIONS AS stiftet?

COMMIT SOLUTIONS AS ble stiftet i 2024 og er dermed 2 år gammelt.

Vokser COMMIT SOLUTIONS AS?

Fra 2024 til 2025 hadde COMMIT SOLUTIONS AS en omsetningsvekst på 83,8%.

Eierhistorikk

2024-2025 (2 år)
Tidsspenn
2 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
1 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Person
2024 1 100.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær, data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 GERARD WOUTER VAN DER VELDEN f. 1970 3 000 100,0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her. Vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om COMMIT SOLUTIONS AS

Når ble COMMIT SOLUTIONS stiftet?

COMMIT SOLUTIONS AS ble stiftet 24.01.2024 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 933216292.

Hvor er COMMIT SOLUTIONS lokalisert?

COMMIT SOLUTIONS AS har forretningsadresse Horpedalsvegen 14, 6848 FJÆRLAND i Sogndal kommune.

Hvor mange ansatte har COMMIT SOLUTIONS?

COMMIT SOLUTIONS AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til COMMIT SOLUTIONS sist år?

I 2025 hadde COMMIT SOLUTIONS AS driftsinntekter på 2,3 mill. kr og et årsresultat på 622 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for COMMIT SOLUTIONS AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.