CA

CAPACARE

Har du mange? Last opp listen
FLI Aktiv Frivillig organisasjon

Org.nr: 992 100 125

Vis i kart
Driftsinntekter 2024 6,2 mill. kr
Årsresultat 2024 45 tusen kr
Egenkapital 3,1 mill. kr
Sum eiendeler 3,2 mill. kr
Data fra Brønnøysundregistrene Sist synkronisert: Om datakildene

Følger du mange? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd, med eierskifter og eierhistorikk.

Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele CAPACARE i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
992 100 125
Selskapsform
FLI
Stiftet
10.12.2007
Registrert
19.01.2008
Næringskode
Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (94.992)
Institusjonell sektor
Ideelle organisasjoner
E-post
post@capacare.org
Forretningsadresse
c/o Kirurgisk avd St Olavs Hospital, v/Håkon Angell Bolkan, Olav Kyrres gate 17
7030 TRONDHEIM
Kommune
TRONDHEIM
Fylke
Trøndelag
Hjemmeside
www.capacare.org
MVA-registrert
Nei
Kan motta e-faktura
Ukjent Om kravet fra 2027
Siste innsendte regnskap
2024
Styrets leder
Gunn-Berit Neergård
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Capacare i Trondheim

Capacare er ett av 48 761 aktive selskaper registrert i Trondheim, og i Trøndelag fylke er det totalt 115 325 registrerte foretak. I samme bransje (Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers) er det 2 891 aktive selskaper i Trondheim.

Størst bransjer i Trondheim

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 3 638
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 3 631
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 2 891
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 1 659
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 1 365

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Næringslivs- og arbeidsgiverorganisasjoner og yrkessammenslutninger, 2025): 84 030 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner samler foreninger, lag og innretninger som ikke faller inn under fagforbund, politiske partier eller religiøse organisasjoner. Dette er den største enkeltkategorien for ikke-kommersielle organisasjoner i Norge.

Les mer om bransjen

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2024 6,2 mill. kr 45 tusen kr 45 tusen kr 3,2 mill. kr 3,1 mill. kr 46 tusen kr –

Nøkkeltall 2024

Driftsmargin 0,7%
Nettoresultat­margin 0,7%
Egenkapital­andel 98,6%
Gjeldsgrad 0,01
Egenkapital­rentabilitet 1,4%

Formål

Formålet med Masangas Venner i Norge er å: -Gjøre en innsats for

reetablering av Masanga Leprosy Hospital, Sierra Leone. -Støtte den

lokale befolkning slik at de selv vil kunne drive sykehuset. -Sikre at

informasjon om sykehuset videreformidles. Formålene sammenfaller med

formålene til Masangas Venner, stiftet i 2005 i Danmark.

Nøkkeltall

Regnskapsår 2024
Driftsmargin
0,7%
Driftsresultat / driftsinntekter
Resultatmargin
0,7%
Årsresultat / driftsinntekter
Egenkapitalandel
98,6%
Egenkapital / sum eiendeler
Gjeldsgrad
0,01
Gjeld / egenkapital
Likviditetsgrad 1
69,95
Omløpsmidler / kortsiktig gjeld
Totalrentabilitet
1,4%
Årsresultat / sum eiendeler
Egenkapitalrentabilitet
1,4%
Årsresultat / egenkapital
Kapitalomløp
1,93
Driftsinntekter / sum eiendeler

Beregnet av Regnskapsbasen fra årsregnskapet selskapet har sendt inn til Regnskapsregisteret for 2024. Tallene beskriver regnskapet og er ingen vurdering av selskapet. Slik beregner vi.

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 3537 selskaper i Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner
Driftsmargin
0,7%
Dette selskapet
4,9%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 42 % av selskapene Høyest
Resultatmargin
0,7%
Dette selskapet
8,1%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 36 % av selskapene Høyest
Egenkapitalandel
98,6%
Dette selskapet
96,3%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 59 % av selskapene Høyest
Likviditetsgrad
69,95
Dette selskapet
7,29
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 81 % av selskapene Høyest
Totalrentabilitet
1,4%
Dette selskapet
2,6%
Bransjemedian
Lavest Høyere enn 43 % av selskapene Høyest

Ofte stilte spørsmål

Hva viser siste regnskap for CAPACARE?

Basert på siste regnskap (2024): CAPACARE hadde en egenkapitalandel på 99% og en driftsmargin på 0,7%.

Når ble CAPACARE stiftet?

CAPACARE ble stiftet i 2007 og er dermed 19 år gammelt.

Siste hendelser

Hele hendelsesloggen
  • 24.01.2026 Endring i roller registrert

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene (NLOD 2.0). Fusjon og fisjon finnes ikke i de åpne dataene; se Brregs kunngjøringer.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om CAPACARE

Når ble CAPACARE stiftet?

CAPACARE ble stiftet 10.12.2007 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 992100125.

Hvor er CAPACARE lokalisert?

CAPACARE har forretningsadresse c/o Kirurgisk avd St Olavs Hospital, v/Håkon Angell Bolkan, Olav Kyrres gate 17, 7030 TRONDHEIM i Trondheim kommune.

Hvor mange ansatte har CAPACARE?

CAPACARE har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til CAPACARE sist år?

I 2024 hadde CAPACARE driftsinntekter på 6,2 mill. kr og et årsresultat på 45 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for CAPACARE
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.