TG

Tormod Gudmestad

Født 1963 Nærbø

Tormod Gudmestad (født 1963) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Tormod er innehaver i GUDMESTAD TORMOD og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres hver time Om datakildene

Aktive roller

Innehaver

GUDMESTAD TORMOD
Innehaver · Hå · Annet fjørfehold
ENK

Styre

NÆRBØ SAMFUNNSHUS A/L
Styremedlem · Hå · Utleie av egen eller leid fast eiendom
BA
Følg GUDMESTAD TORMOD gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Tormod har roller i 2 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
NEXT BIOMETRICS GROUP ASA ASA 20 000 0.0%
BORREGAARD ASA ASA 7 142 0.0%
SOLSTAD OFFSHORE ASA ASA 5 000 0.0%
NORWEGIAN AIR SHUTTLE ASA ASA 20 000 0.0%
REC SILICON HOLDINGS AS AS 7 000 0.0%
SOLSTAD MARITIME ASA ASA 5 000 0.0%
CAVENDISH HYDROGEN ASA ASA 80 0.0%
NEL ASA ASA 4 000 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Tormod opererer i

Husdyrhold 1 Utleie av egen eller leid fast eiendom 1

Vanlige spørsmål om Tormod Gudmestad

Hvilke roller har Tormod Gudmestad i norske selskaper?

Tormod Gudmestad har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i GUDMESTAD TORMOD.

Hvor mange selskaper er Tormod Gudmestad involvert i?

Tormod Gudmestad har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tormod Gudmestad aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Tormod Gudmestad har 8 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.