MS

Morten Steensland

Født 1985 Oslo

Morten Steensland (født 1985) har 11 aktive roller i næringslivet, fordelt på 11 selskaper, og 1 historisk rolle. Morten er daglig leder i MORRAN AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Morten har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 35,4 mill. kr og 76 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

35,4 mill. kr
Samlet omsetning
76,2 mill. kr
Samlet årsresultat
76
Ansatte totalt
10
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Morten har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

MORRAN AS
Daglig leder · Oslo · Andre egeninvesteringsselskaper
Resultat 19,4 mill. kr (2025)
AS

Styre

MORRAN AS
Styrets leder · Oslo · Andre egeninvesteringsselskaper
Resultat 19,4 mill. kr (2025)
AS
SKAGENKAIEN EIENDOM AS
Styremedlem · Stavanger · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Resultat 32,1 mill. kr (2025)
AS
SKAGENKAIEN FINANS AS
Styrets leder · Oslo · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Resultat -11,7 mill. kr (2025)
AS
SKAGENKAIEN INVESTERING AS
Styremedlem · Stavanger · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 1,9 mill. kr Resultat 13 tusen kr (2025)
AS
SKAGENKAIEN HOLDING AS
Styremedlem · Stavanger · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 816 tusen kr Resultat 34,3 mill. kr (2025)
AS
REY INVEST AS
Styrets leder · Oslo · Drift av restauranter
Resultat 1,6 mill. kr (2025)
AS
STABEKK PIZZA AS
Styrets leder · Oslo · Drift av restauranter
Omsetning 3,4 mill. kr Resultat 395 tusen kr (2025)
AS
TULLINS PIZZA AS
Styrets leder · Oslo · Drift av restauranter
Omsetning 12,4 mill. kr Resultat -38 tusen kr 27 ansatte (2025)
AS
C OG M AS
Styrets leder · Oslo · Drift av restauranter
Omsetning 10,6 mill. kr Resultat -1 tusen kr 28 ansatte (2025)
AS
ULSRUD PIZZA AS
Styrets leder · Oslo · Drift av restauranter
Omsetning 6,3 mill. kr Resultat 48 tusen kr 21 ansatte (2025)
AS
Følg MORRAN AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Morten har roller i 11 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Historiske roller

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Morten opererer i

Restaurantvirksomhet 5 Utleie av egen eller leid fast eiendom 4 Kollektive investeringsfond og lignende 2

Vanlige spørsmål om Morten Steensland

Hvilke roller har Morten Steensland i norske selskaper?

Morten Steensland har 11 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i MORRAN AS.

Hvor mange selskaper er Morten Steensland involvert i?

Morten Steensland har tilknytning til 11 norske selskaper med totalt 11 aktive og 1 historisk roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Morten Steensland aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Morten Steensland.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.