JH

Jane Renate Holgersen

Født 1990 Sandnes

Jane Renate Holgersen (født 1990) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Jane er daglig leder i DP SANDNES AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Jane har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 6,8 mill. kr og 13 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

6,8 mill. kr
Samlet omsetning
-968 tusen kr
Samlet årsresultat
13
Ansatte totalt
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Jane har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

DP SANDNES AS
Daglig leder · Sandnes · Drift av restauranter
Omsetning 6,8 mill. kr Resultat -968 tusen kr 13 ansatte (2025)
AS

Styre

DP SANDNES AS
Styremedlem · Sandnes · Drift av restauranter
Omsetning 6,8 mill. kr Resultat -968 tusen kr 13 ansatte (2025)
AS
Følg DP SANDNES AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
DP SANDNES AS AS 14 46.7%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Jane opererer i

Restaurantvirksomhet 2

Vanlige spørsmål om Jane Renate Holgersen

Hvilke roller har Jane Renate Holgersen i norske selskaper?

Jane Renate Holgersen har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i DP SANDNES AS.

Hvor mange selskaper er Jane Renate Holgersen involvert i?

Jane Renate Holgersen har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Jane Renate Holgersen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Jane Renate Holgersen har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.