TA

Tormod Austring

Født 1981 Selje

Tormod Austring (født 1981) har 6 aktive roller i næringslivet, fordelt på 5 selskaper. Tormod er styremedlem i TRIVSEL SELJE og har roller i flere selskaper. Selskapene Tormod har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 16.0 mill kr og 10 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

16.0 mill kr
Samlet omsetning
740 tusen kr
Samlet årsresultat
10
Ansatte totalt
4
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Tormod har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

TRIVSEL SELJE
Styremedlem · Stad · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
HOVEVEGEN AS
Styrets leder · Stad · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Resultat -290 kr (2025)
AS
LESTO AS
Styrets leder · Stad · Oppføring av bygninger
Resultat -101 tusen kr (2025)
AS
RIKSBYGG AS
Styrets leder · Stad · Oppføring av bygninger
Omsetning 16.0 mill kr Resultat 898 tusen kr 10 ansatte (2025)
AS

Daglig leder

LESTO AS
Daglig leder · Stad · Oppføring av bygninger
Resultat -101 tusen kr (2025)
AS
AURI AS
Daglig leder · Stad · Byggeteknisk konsulentvirksomhet
Resultat -57 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Tormod Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 5 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
LESTO AS AS 30 000 100.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Tormod opererer i

Oppføring av bygninger 3 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 1 Kjøp og salg av egen fast eiendom 1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om Tormod Austring

Hvilke roller har Tormod Austring i norske selskaper?

Tormod Austring har 6 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i TRIVSEL SELJE.

Hvor mange selskaper er Tormod Austring involvert i?

Tormod Austring har tilknytning til 5 norske selskaper med totalt 6 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tormod Austring aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Tormod Austring har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.