TF

Tore Fremmersvik

Født 1970 Haugesund

Tore Fremmersvik (født 1970) har 20 aktive roller i næringslivet, fordelt på 16 selskaper. Tore er daglig leder i FREMMERS AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Tore har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 354,8 mill. kr og 107 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

354,8 mill. kr
Samlet omsetning
-9,2 mill. kr
Samlet årsresultat
107
Ansatte totalt
15
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Tore har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

FREMMERS AS
Daglig leder · Karmøy · Andre egeninvesteringsselskaper
Resultat 2,6 mill. kr (2025)
AS
AXOS AS
Daglig leder · Haugesund · Dataprogrammeringstjenester
Omsetning 3,8 mill. kr Resultat -786 tusen kr (2025)
AS
APPEX AS
Daglig leder · Haugesund · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Omsetning 67,4 mill. kr Resultat -9,2 mill. kr 25 ansatte (2025)
AS
APPEX HOLDING AS
Daglig leder · Haugesund · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Resultat -129 tusen kr (2025)
AS

Styre

FREMMERS AS
Styrets leder · Karmøy · Andre egeninvesteringsselskaper
Resultat 2,6 mill. kr (2025)
AS
AXOS AS
Styrets leder · Haugesund · Dataprogrammeringstjenester
Omsetning 3,8 mill. kr Resultat -786 tusen kr (2025)
AS
APPEX ANSATT HOLDING AS
Styrets leder · Haugesund · Andre egeninvesteringsselskaper
Resultat 391 tusen kr (2025)
AS
KLINK DIGITAL AS
Styrets leder · Haugesund · Reklamebyråvirksomhet
AS
ASSIST OSLO AS
Styrets leder · Oslo · Dataprogrammeringstjenester
Resultat -1 tusen kr (2025)
AS
ASSIST INNLANDET AS
Styrets leder · Lillehammer · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Omsetning 11,9 mill. kr Resultat 73 tusen kr (2025)
AS
GREX AS
Styrets leder · Haugesund · Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer
Omsetning 2,4 mill. kr Resultat -381 tusen kr (2025)
AS
APPEX AS
Styrets leder · Haugesund · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Omsetning 67,4 mill. kr Resultat -9,2 mill. kr 25 ansatte (2025)
AS
ASSIST KRISTIANSAND AS
Styrets leder · Kristiansand · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
Omsetning 24,3 mill. kr Resultat -1,5 mill. kr 9 ansatte (2025)
AS
APPEX HOLDING AS
Styrets leder · Haugesund · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Resultat -129 tusen kr (2025)
AS
ASSIST ØST AS
Styrets leder · Oslo · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Omsetning 43,6 mill. kr Resultat -895 tusen kr 9 ansatte (2025)
AS
ASSIST ÅLESUND AS
Styrets leder · Ålesund · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
Omsetning 64,6 mill. kr Resultat 239 tusen kr 19 ansatte (2025)
AS
ASSIST NORGE AS
Styrets leder · Haugesund · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Omsetning 11,7 mill. kr Resultat 535 tusen kr 8 ansatte (2025)
AS
ASSIST SKI AS
Styrets leder · Ås · Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr
Omsetning 18,8 mill. kr Resultat 475 tusen kr 5 ansatte (2025)
AS
ASSIST HAUGESUND AS
Styrets leder · Haugesund · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Omsetning 80,5 mill. kr Resultat 1,8 mill. kr 17 ansatte (2025)
AS
ASSIST STAVANGER AS
Styrets leder · Stavanger · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
Omsetning 25,7 mill. kr Resultat -2,5 mill. kr 15 ansatte (2025)
AS
Følg FREMMERS AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Tore har roller i 16 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
FREMMERS AS AS 1 000 100.0%
ENSURGE MICROPOWER ASA ASA 1 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Tore opererer i

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer 6 Kollektive investeringsfond og lignende 3 Dataprogrammeringstjenester 3 Engroshandel med IKT-utstyr 3 Kjøp og salg av egen fast eiendom 2 Annonse- og reklamevirksomhet 1 Virksomhet innenfor film, video og fjernsynsprogrammer 1 Engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk 1

Vanlige spørsmål om Tore Fremmersvik

Hvilke roller har Tore Fremmersvik i norske selskaper?

Tore Fremmersvik har 20 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i FREMMERS AS.

Hvor mange selskaper er Tore Fremmersvik involvert i?

Tore Fremmersvik har tilknytning til 16 norske selskaper med totalt 20 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tore Fremmersvik aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Tore Fremmersvik har 2 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.