TG

Tore Erland Gregersen

Født 1955 Helgeroa

Tore Erland Gregersen (født 1955) har 18 aktive roller i næringslivet, fordelt på 15 selskaper. Tore er kontaktperson i BOAT LIFT NUF og har roller i flere selskaper. Selskapene Tore har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 320.7 mill kr og 121 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

320.7 mill kr
Samlet omsetning
22.3 mill kr
Samlet årsresultat
121
Ansatte totalt
12
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Tore har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Kontaktperson

BOAT LIFT NUF
Kontaktperson · Skien · Reparasjon og vedlikehold av maskiner
NUF

Styre

MATS' OG MARENSROS STØTTEFORENING
Styremedlem · Skien · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
ELVESTAD AS
Styrets leder · Larvik · Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
Resultat 923 tusen kr (2025)
AS
EMITECH AS
Styrets leder · Larvik · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
Omsetning 15.5 mill kr Resultat 941 tusen kr (2025)
AS
RTG AS
Varamedlem · Oslo · Uoppgitt
Resultat -42 tusen kr (2025)
AS
KORKOM NÆRING AS
Styrets leder · Porsgrunn · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 2.0 mill kr Resultat 1.1 mill kr (2025)
AS
ATG INDUSTRIER AS
Varamedlem · Bærum · Andre egeninvesteringsselskaper
Omsetning 3 tusen kr Resultat -68 tusen kr (2024)
AS
BRASIL RESTORE GROUP AS
Styrets leder · Larvik · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Resultat -24 tusen kr (2025)
AS
YVEN HOLDING AS
Styrets leder · Larvik · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
Resultat -8 tusen kr (2025)
AS
HANES AS
Styrets leder · Skien · Rørleggerarbeid
Resultat 3.3 mill kr (2025)
AS
MUNKEDAMSVEIEN 37 AS
Styrets leder · Oslo · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Omsetning 809 tusen kr Resultat -129 tusen kr (2025)
AS
SAMEIET KORVETTEN PANORAMA
Styrets leder · Porsgrunn · Aktiviteter i borettslag og boligsameier
Omsetning 1.7 mill kr Resultat -1.8 mill kr (2025)
ESEK
HANES EIENDOM AS
Styrets leder · Skien · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 997 tusen kr Resultat 11 tusen kr (2025)
AS
SPOT AS
Styrets leder · Skien · VVS-arbeid
Omsetning 299.7 mill kr Resultat 18.1 mill kr 121 ansatte (2025)
AS

Daglig leder

ELVESTAD AS
Daglig leder · Larvik · Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
Resultat 923 tusen kr (2025)
AS
EMITECH AS
Daglig leder · Larvik · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
Omsetning 15.5 mill kr Resultat 941 tusen kr (2025)
AS
BRASIL RESTORE GROUP AS
Daglig leder · Larvik · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Resultat -24 tusen kr (2025)
AS

Innehaver

E-CONSULT Tore Erland Gregersen
Innehaver · Larvik · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
ENK
Følg selskapene til Tore Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 15 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Kontaktperson

Kontaktperson er offisiell kontakt for foretaket, ofte for utenlandske enheter eller stiftelser.

Kontaktperson er den offisielle kontakten myndigheter bruker når foretaket trenger å nås. Rollen brukes hyppig for stiftelser, foreninger og utenlandske enheter som ikke har daglig leder i Norge.

Kontaktpersonen trenger ikke å være beslutningsmyndighet, men formidler henvendelser videre i organisasjonen.

Ansvar: Begrenset ansvar — kontaktpersonen handler ikke på vegne av foretaket utover å formidle, med mindre annet er avtalt.

Rapporterer til: Til foretakets ledelse eller styre.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Varamedlem

Varamedlem trer inn for et styremedlem ved forfall eller permanent uttreden.

Varamedlemmer er valgt av generalforsamlingen og står klare til å erstatte styremedlemmer som ikke kan møte, eller som forlater vervet. De har som regel ikke møterett i ordinære styremøter, men kan inviteres av styreleder.

Når varamedlemmet faktisk trer inn for et styremedlem, har det samme rettigheter og ansvar som et ordinært styremedlem i den perioden.

Ansvar: Når varamedlemmet fungerer i styret: samme personlige og solidariske ansvar som et ordinært styremedlem. Ingen ansvar når det ikke er inntrådt.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
YVEN HOLDING AS AS 1 650 100.0%
ELVESTAD AS AS 800 61.5%
BRASIL RESTORE GROUP AS AS 4 900 22.1%
HANES EIENDOM AS AS 29 9.7%
VIKA PROSJEKT AS AS 1 000 000 0.4%
BORGESTAD ASA ASA 25 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Tore opererer i

Kjøp og salg av egen fast eiendom 3 Produksjon av andre maskiner og annet utstyr til generell bruk 2 Engroshandel med andre maskiner og annet utstyr 2 Utleie av egen eller leid fast eiendom 2 Elektrisk installasjonsarbeid, VVS-arbeid og annet installasjonsarbeid 2 Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter, maskiner og utstyr 1 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 1 Administrativ rådgivning 1 Kollektive investeringsfond og lignende 1 Engroshandel med IKT-utstyr 1

Vanlige spørsmål om Tore Erland Gregersen

Hvilke roller har Tore Erland Gregersen i norske selskaper?

Tore Erland Gregersen har 18 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert kontaktperson i BOAT LIFT NUF.

Hvor mange selskaper er Tore Erland Gregersen involvert i?

Tore Erland Gregersen har tilknytning til 15 norske selskaper med totalt 18 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tore Erland Gregersen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Tore Erland Gregersen har 6 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.