TF

Tom Fedog

Født 1962 Kristiansand S

Tom Fedog (født 1962) har 19 aktive roller i næringslivet, fordelt på 16 selskaper. Tom er styremedlem i NEWTECH AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Tom har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 134,6 mill. kr og 31 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

134,6 mill. kr
Samlet omsetning
860,5 mill. kr
Samlet årsresultat
31
Ansatte totalt
14
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Tom har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

NEWTECH AS
Styremedlem · Kristiansand · Annen teknisk konsulentvirksomhet
Resultat -5 tusen kr (2025)
AS
REBCO AS
Styrets leder · Kristiansand · Annen teknisk konsulentvirksomhet
Resultat -13 tusen kr (2025)
AS
OCEAN DRONE TECHNOLOGY AS
Styremedlem · Kristiansand · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
Resultat -19 tusen kr (2025)
AS
ECO TRAWL HOLDING AS
Styremedlem · Kristiansand · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
Resultat -814 tusen kr (2025)
AS
INTELLILIFT AS
Styremedlem · Kristiansand · Annen teknisk konsulentvirksomhet
Omsetning 71,8 mill. kr Resultat 12,7 mill. kr 19 ansatte (2025)
AS
ITLUTION AS
Styrets leder · Kristiansand · Annen teknisk konsulentvirksomhet
Resultat 144,6 mill. kr (2025)
AS
WARY AS
Styrets leder · Kristiansand · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 30 tusen kr Resultat 214 tusen kr (2025)
AS
TERF AS
Styrets leder · Kristiansand · Uoppgitt
Resultat 254 tusen kr (2025)
AS
ROTOR SYSTEMS AS
Styrets leder · Kristiansand · Annen teknisk konsulentvirksomhet
Omsetning 40,1 mill. kr Resultat 1,5 mill. kr 5 ansatte (2025)
AS
STIMLINE WELL INTERVENTION SYSTEMS AS
Styrets leder · Kristiansand · Dataprogrammeringstjenester
Omsetning 15,6 mill. kr Resultat -4,4 mill. kr 7 ansatte (2025)
AS
INTELLIROB AS
Styrets leder · Kristiansand · Produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted
Resultat -1 tusen kr (2025)
AS
ECO TRAWL AS
Styremedlem · Kristiansand · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
Resultat -1,5 mill. kr (2025)
AS
EXACTE AS
Styrets leder · Kristiansand · Dataprogrammeringstjenester
AS
ROTOR AQUA AS
Styremedlem · Kristiansand · Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri
Resultat -5,0 mill. kr (2025)
AS
ROTOR NEWCO HOLDING AS
Styremedlem · Kristiansand · Uoppgitt
AS

Daglig leder

ITLUTION AS
Daglig leder · Kristiansand · Annen teknisk konsulentvirksomhet
Resultat 144,6 mill. kr (2025)
AS
WARY AS
Daglig leder · Kristiansand · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 30 tusen kr Resultat 214 tusen kr (2025)
AS
TERF AS
Daglig leder · Kristiansand · Uoppgitt
Resultat 254 tusen kr (2025)
AS
STIMLINE AS
Daglig leder · Kristiansand · Dataprogrammeringstjenester
Omsetning 7,0 mill. kr Resultat 713,0 mill. kr (2025)
AS
Følg selskapene til Tom Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 16 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
WARY AS AS 1 003 100.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Tom opererer i

Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet 6 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk 3 Dataprogrammeringstjenester 3 Utleie av egen eller leid fast eiendom 2 Produksjon av andre spesialmaskiner 2

Vanlige spørsmål om Tom Fedog

Hvilke roller har Tom Fedog i norske selskaper?

Tom Fedog har 19 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i NEWTECH AS.

Hvor mange selskaper er Tom Fedog involvert i?

Tom Fedog har tilknytning til 16 norske selskaper med totalt 19 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tom Fedog aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Tom Fedog har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.