SO

Stig Olsen

Født 1969 Steinberg

Stig Olsen (født 1969) har 7 aktive roller i næringslivet, fordelt på 5 selskaper. Stig er daglig leder i SPORTMATIC AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Stig har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 8.2 mill kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

8.2 mill kr
Samlet omsetning
13.8 mill kr
Samlet årsresultat
4
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Stig har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

SPORTMATIC AS
Daglig leder · Oslo · Detaljhandel med sportsvarer
Omsetning 1.7 mill kr Resultat -32 tusen kr (2025)
AS
STIG OLSEN SQUASH AS
Daglig leder · Drammen · Undervisning innenfor idrett og rekreasjon
Omsetning 233 tusen kr Resultat 114 tusen kr (2025)
AS

Styre

SPORTMATIC AS
Styrets leder · Oslo · Detaljhandel med sportsvarer
Omsetning 1.7 mill kr Resultat -32 tusen kr (2025)
AS
STIG OLSEN SQUASH AS
Styrets leder · Drammen · Undervisning innenfor idrett og rekreasjon
Omsetning 233 tusen kr Resultat 114 tusen kr (2025)
AS
KANSO SPORTS AS
Styremedlem · Sarpsborg · Detaljhandel med skotøy og lærvarer
Omsetning 955 tusen kr Resultat 45 tusen kr (2025)
AS
SJO AS
Styremedlem · Drammen · Andre egeninvesteringsselskaper
Omsetning 5.3 mill kr Resultat 13.7 mill kr (2025)
AS

Innehaver

OLSEN STIG SQUASH KONSULT
Innehaver · Drammen · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
ENK
Følg selskapene til Stig Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 5 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
STIG OLSEN SQUASH AS AS 100 100.0%
SJO AS AS 400 33.3%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Stig opererer i

Detaljhandel med kultur- og fritidsvarer 2 Annen undervisning 2 Sportsaktiviteter 1 Annen butikkhandel i spesialforretninger 1 Kollektive investeringsfond og lignende 1

Vanlige spørsmål om Stig Olsen

Hvilke roller har Stig Olsen i norske selskaper?

Stig Olsen har 7 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i SPORTMATIC AS.

Hvor mange selskaper er Stig Olsen involvert i?

Stig Olsen har tilknytning til 5 norske selskaper med totalt 7 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Stig Olsen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Stig Olsen har 2 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.