SD

Sondre Digene

Født 1990 Hedalen

Sondre Digene (født 1990) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Sondre er kontaktperson i BOGEN SKOG og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Aktive roller

Kontaktperson

BOGEN SKOG
Kontaktperson · Sør-Aurdal
SAM

Innehaver

SONDRE DIGENE
Innehaver · Sør-Aurdal · Dyrking av ettårige vekster ellers
ENK

Styre

HEDALEN JEGER- OG FISKEFORENING
Styremedlem · Sør-Aurdal · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
Følg selskapene til Sondre Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 3 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Kontaktperson

Kontaktperson er offisiell kontakt for foretaket, ofte for utenlandske enheter eller stiftelser.

Kontaktperson er den offisielle kontakten myndigheter bruker når foretaket trenger å nås. Rollen brukes hyppig for stiftelser, foreninger og utenlandske enheter som ikke har daglig leder i Norge.

Kontaktpersonen trenger ikke å være beslutningsmyndighet, men formidler henvendelser videre i organisasjonen.

Ansvar: Begrenset ansvar — kontaktpersonen handler ikke på vegne av foretaket utover å formidle, med mindre annet er avtalt.

Rapporterer til: Til foretakets ledelse eller styre.

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
SØR AURDAL ENERGI AS AS 36 0.5%
BEGNA BRUK AS AS 15 0.3%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Sondre opererer i

Dyrking av ettårige vekster 1 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 1

Vanlige spørsmål om Sondre Digene

Hvilke roller har Sondre Digene i norske selskaper?

Sondre Digene har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert kontaktperson i BOGEN SKOG.

Hvor mange selskaper er Sondre Digene involvert i?

Sondre Digene har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Sondre Digene aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Sondre Digene har 2 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.