SR

Solfrid Ribe

Født 1964 Grimstad

Solfrid Ribe (født 1964) har 1 aktiv rolle i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Solfrid er styrets leder i BRÅSTAD AS.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

0 kr
Samlet omsetning
643 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Solfrid har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

BRÅSTAD AS
Styrets leder · Grimstad · Andre egeninvesteringsselskaper
Resultat 643 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Solfrid Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i BRÅSTAD AS. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
BRÅSTAD AS AS 700 24.1%
OLAV THON EIENDOM AS ASA 1 600 0.0%
SPAREBANKEN NORGE SPA 379 0.0%

Tidligere eierposter (2024)

Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).

Selskap Aksjer Andel
SPAREBANKEN SØR SPA 252 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Solfrid opererer i

Kollektive investeringsfond og lignende 1

Vanlige spørsmål om Solfrid Ribe

Hvilke roller har Solfrid Ribe i norske selskaper?

Solfrid Ribe har 1 aktiv rolle i norsk næringsliv, inkludert styrets leder i BRÅSTAD AS.

Hvor mange selskaper er Solfrid Ribe involvert i?

Solfrid Ribe har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 1 aktiv og 0 historiske rolle registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Solfrid Ribe aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Solfrid Ribe har 3 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.