ST

Simon Trå

Født 1996 Ålesund

Simon Trå (født 1996) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Simon er innehaver i SIMON ROALD TRÅ og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Aktive roller

Innehaver

SIMON ROALD TRÅ
Innehaver · Ålesund · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
ENK

Styre

BREISOUND MUSIKKFOREINING
Styremedlem · Giske · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
FLI
SAMEIET ØWREGATA 8
Styremedlem · Ålesund · Aktiviteter i borettslag og boligsameier
ESEK
Følg selskapene til Simon Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 3 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Simon opererer i

Tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 2 Borettslag og boligsameier 1

Vanlige spørsmål om Simon Trå

Hvilke roller har Simon Trå i norske selskaper?

Simon Trå har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i SIMON ROALD TRÅ.

Hvor mange selskaper er Simon Trå involvert i?

Simon Trå har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Simon Trå aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Simon Trå.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.