Per Anders Halvarsson
Per Anders Halvarsson (født 1985) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Per er daglig leder i INSTACURA AB og har roller i flere selskaper.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Per har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Daglig leder
Hva betyr disse rollene?
Daglig leder
Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.
Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.
Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.
Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.
Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.
Forbindelser i næringslivet
Bransjer Per opererer i
Vanlige spørsmål om Per Anders Halvarsson
Hvilke roller har Per Anders Halvarsson i norske selskaper?
Per Anders Halvarsson har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i INSTACURA AB.
Hvor mange selskaper er Per Anders Halvarsson involvert i?
Per Anders Halvarsson har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Per Anders Halvarsson aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Per Anders Halvarsson.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.