PS

Pål Svendsberget

Født 1975 Kristiansand S

Pål Svendsberget (født 1975) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Pål er innehaver i PÅL SVENDSBERGET og har roller i flere selskaper. Selskapene Pål har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 16,6 mill. kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

16,6 mill. kr
Samlet omsetning
15,6 mill. kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Pål har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Innehaver

PÅL SVENDSBERGET
Innehaver · Kristiansand · Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk
ENK

Styre

ØSTRE BUANE VEL
Styremedlem · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
STIFTELSEN SPAREBANKEN SØR INSTRUMENTFOND
Styremedlem · Kristiansand · Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål
Omsetning 16,6 mill. kr Resultat 15,6 mill. kr (2025)
STI
Følg selskapene til Pål Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 3 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Pål opererer i

Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 2 Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om Pål Svendsberget

Hvilke roller har Pål Svendsberget i norske selskaper?

Pål Svendsberget har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i PÅL SVENDSBERGET.

Hvor mange selskaper er Pål Svendsberget involvert i?

Pål Svendsberget har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Pål Svendsberget aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Pål Svendsberget.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.