Olav Kvelstad
Olav Kvelstad (født 1961) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Olav er styremedlem i WEBIT NORGE AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Olav har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 3,0 mill. kr i siste regnskapsår.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Olav har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Styre
Olav har roller i 3 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.
Hva betyr disse rollene?
Styremedlem
Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.
Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.
Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.
Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| UPPING MEDIA AS AS | 30 | 30.0% |
Tidligere eierposter (2024)
Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| VEDDRAR AS AS | 8 | 0.6% |
Forbindelser i næringslivet
Bransjer Olav opererer i
Vanlige spørsmål om Olav Kvelstad
Hvilke roller har Olav Kvelstad i norske selskaper?
Olav Kvelstad har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i WEBIT NORGE AS.
Hvor mange selskaper er Olav Kvelstad involvert i?
Olav Kvelstad har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Olav Kvelstad aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Olav Kvelstad har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.