MV

Michael Volnes

Født 1986 Valberg

Michael Volnes (født 1986) har 6 aktive roller i næringslivet, fordelt på 4 selskaper. Michael er innehaver i VOLNES PC HJELP og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Aktive roller

Innehaver

VOLNES PC HJELP
Innehaver · Vestvågøy · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
ENK
VOLNES MAT
Innehaver · Vestvågøy · Catering for arrangementer
ENK
VOLNES MIKROBRYGGERI
Innehaver · Vestvågøy · Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers
ENK

Daglig leder

VOLNES PC HJELP
Daglig leder · Vestvågøy · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
ENK
VOLNES MIKROBRYGGERI
Daglig leder · Vestvågøy · Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers
ENK

Styre

ADHD NORGE, LOFOTEN LOKALLAG
Styrets leder · Vestvågøy · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
Følg selskapene til Michael Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 4 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Michael opererer i

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer 2 Detaljhandel med bredt vareutvalg 2 Catering for arrangementer, kantinedrift og annen cateringvirksomhet 1 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 1

Vanlige spørsmål om Michael Volnes

Hvilke roller har Michael Volnes i norske selskaper?

Michael Volnes har 6 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i VOLNES PC HJELP.

Hvor mange selskaper er Michael Volnes involvert i?

Michael Volnes har tilknytning til 4 norske selskaper med totalt 6 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Michael Volnes aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Michael Volnes.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.