May Zwilgmeyer
May Zwilgmeyer (født 1969) har 5 aktive roller i næringslivet, fordelt på 5 selskaper. May er styremedlem i UKE9 og har roller i flere selskaper. Selskapene May har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 17.0 mill kr i siste regnskapsår.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene May har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Styre
Innehaver
Hva betyr disse rollene?
Styremedlem
Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.
Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.
Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.
Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Innehaver
Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.
Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.
Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).
Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.
Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.
Styrets leder
Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.
Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.
Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.
Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.
Varamedlem
Varamedlem trer inn for et styremedlem ved forfall eller permanent uttreden.
Varamedlemmer er valgt av generalforsamlingen og står klare til å erstatte styremedlemmer som ikke kan møte, eller som forlater vervet. De har som regel ikke møterett i ordinære styremøter, men kan inviteres av styreleder.
Når varamedlemmet faktisk trer inn for et styremedlem, har det samme rettigheter og ansvar som et ordinært styremedlem i den perioden.
Ansvar: Når varamedlemmet fungerer i styret: samme personlige og solidariske ansvar som et ordinært styremedlem. Ingen ansvar når det ikke er inntrådt.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| ORKLA ASA ASA | 2 | 0.0% |
| Norsk Hydro ASA ASA | 3 | 0.0% |
| MPC CONTAINER SHIPS ASA ASA | 3 | 0.0% |
| VÅR ENERGI ASA ASA | 2 | 0.0% |
| DNO ASA ASA | 6 | 0.0% |
| BEWI ASA ASA | 8 | 0.0% |
| LERØY SEAFOOD GROUP ASA ASA | 3 | 0.0% |
| KITRON ASA ASA | 10 | 0.0% |
| NORDIC FINANCIALS ASA ASA | 1 | 0.0% |
Forbindelser i næringslivet
Bransjer May opererer i
Vanlige spørsmål om May Zwilgmeyer
Hvilke roller har May Zwilgmeyer i norske selskaper?
May Zwilgmeyer har 5 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i UKE9.
Hvor mange selskaper er May Zwilgmeyer involvert i?
May Zwilgmeyer har tilknytning til 5 norske selskaper med totalt 5 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier May Zwilgmeyer aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at May Zwilgmeyer har 9 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.