MS

Martin Solberg

Født 1980 Florø

Martin Solberg (født 1980) har 8 aktive roller i næringslivet, fordelt på 8 selskaper. Martin er daglig leder i KLIMATEKK AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Martin har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 386,5 mill. kr og 102 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

386,5 mill. kr
Samlet omsetning
15,0 mill. kr
Samlet årsresultat
102
Ansatte totalt
7
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Martin har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

KLIMATEKK AS
Daglig leder · Kinn · VVS-arbeid
Omsetning 4,7 mill. kr Resultat -339 tusen kr (2025)
AS

Styre

MAR INVESTERING AS
Styrets leder · Kinn · Uoppgitt
Resultat -4 tusen kr (2025)
AS
OCEAN ELECTRONICS AS
Styremedlem · Kinn · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
Omsetning 88,1 mill. kr Resultat 1,7 mill. kr 25 ansatte (2025)
AS
MIMAR HOLDING AS
Styremedlem · Kinn · Detaljhandel med elektriske husholdningsapparater
Omsetning 1,6 mill. kr Resultat 7,0 mill. kr (2025)
AS
FUGLESKJÆRET NÆRINGSBYGG AS
Styremedlem · Kinn · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 4,2 mill. kr Resultat 976 tusen kr (2025)
AS
BILSERVICE FLORØ AS
Varamedlem · Kinn · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
Omsetning 67,5 mill. kr Resultat 3,4 mill. kr 6 ansatte (2025)
AS
OCEAN ENERGY FLORØ AS
Varamedlem · Kinn · Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter
AS
ELKJØP FJORDANE AS
Styremedlem · Kinn · Detaljhandel med elektriske husholdningsapparater
Omsetning 220,5 mill. kr Resultat 2,2 mill. kr 71 ansatte (2025)
AS
Følg selskapene til Martin Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 8 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Varamedlem

Varamedlem trer inn for et styremedlem ved forfall eller permanent uttreden.

Varamedlemmer er valgt av generalforsamlingen og står klare til å erstatte styremedlemmer som ikke kan møte, eller som forlater vervet. De har som regel ikke møterett i ordinære styremøter, men kan inviteres av styreleder.

Når varamedlemmet faktisk trer inn for et styremedlem, har det samme rettigheter og ansvar som et ordinært styremedlem i den perioden.

Ansvar: Når varamedlemmet fungerer i styret: samme personlige og solidariske ansvar som et ordinært styremedlem. Ingen ansvar når det ikke er inntrådt.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Martin opererer i

Detaljhandel med andre husholdningsvarer 2 Elektrisk installasjonsarbeid, VVS-arbeid og annet installasjonsarbeid 1 Engroshandel med IKT-utstyr 1 Utleie av egen eller leid fast eiendom 1 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner og motorsykler 1 Engroshandel med spesialisert vareutvalg ellers 1

Vanlige spørsmål om Martin Solberg

Hvilke roller har Martin Solberg i norske selskaper?

Martin Solberg har 8 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i KLIMATEKK AS.

Hvor mange selskaper er Martin Solberg involvert i?

Martin Solberg har tilknytning til 8 norske selskaper med totalt 8 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Martin Solberg aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Martin Solberg.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.