MH

Marianne Harg

Født 1953 Langhus

Marianne Harg (født 1953) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 5 selskaper, og 3 historiske roller. Marianne er varamedlem i AFIBER AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Marianne har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 115.1 mill kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

115.1 mill kr
Samlet omsetning
-9.1 mill kr
Samlet årsresultat
2
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Marianne har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

AFIBER AS
Varamedlem · Kragerø · Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon
Omsetning 105.9 mill kr Resultat -19.2 mill kr (2025)
AS
KRAGERØ ENERGI AS
Styrets leder · Kragerø · Distribusjon av elektrisitet
Omsetning 9.1 mill kr Resultat 10.1 mill kr (2025)
AS
Følg selskapene til Marianne Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 5 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Varamedlem

Varamedlem trer inn for et styremedlem ved forfall eller permanent uttreden.

Varamedlemmer er valgt av generalforsamlingen og står klare til å erstatte styremedlemmer som ikke kan møte, eller som forlater vervet. De har som regel ikke møterett i ordinære styremøter, men kan inviteres av styreleder.

Når varamedlemmet faktisk trer inn for et styremedlem, har det samme rettigheter og ansvar som et ordinært styremedlem i den perioden.

Ansvar: Når varamedlemmet fungerer i styret: samme personlige og solidariske ansvar som et ordinært styremedlem. Ingen ansvar når det ikke er inntrådt.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
MERKUR GRUPPEN AS AS 20 6.7%

Historiske roller

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Marianne opererer i

Trykking og tjenester tilknyttet trykking 3 Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon 1 Produksjon, overføring og distribusjon av elektrisitet 1

Vanlige spørsmål om Marianne Harg

Hvilke roller har Marianne Harg i norske selskaper?

Marianne Harg har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert varamedlem i AFIBER AS.

Hvor mange selskaper er Marianne Harg involvert i?

Marianne Harg har tilknytning til 5 norske selskaper med totalt 2 aktive og 3 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Marianne Harg aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Marianne Harg har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.