KB

Karl Peter Bäckius

Født 1971 Oslo

Karl Peter Bäckius (født 1971) har 4 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Karl er daglig leder i LINOSEP AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Karl har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 41.5 mill kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

41.5 mill kr
Samlet omsetning
-6.2 mill kr
Samlet årsresultat
2
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Karl har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

LINOSEP AS
Daglig leder · Oslo · Engroshandel med elektriske husholdningsapparater
Omsetning 18.3 mill kr Resultat -2.4 mill kr (2025)
AS
LYROSEP AS
Daglig leder · Oslo · Engroshandel med elektriske husholdningsapparater
Omsetning 23.2 mill kr Resultat -3.8 mill kr (2025)
AS

Styre

LINOSEP AS
Styrets leder · Oslo · Engroshandel med elektriske husholdningsapparater
Omsetning 18.3 mill kr Resultat -2.4 mill kr (2025)
AS
LYROSEP AS
Styrets leder · Oslo · Engroshandel med elektriske husholdningsapparater
Omsetning 23.2 mill kr Resultat -3.8 mill kr (2025)
AS
Følg selskapene til Karl Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Karl opererer i

Engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk 4

Vanlige spørsmål om Karl Peter Bäckius

Hvilke roller har Karl Peter Bäckius i norske selskaper?

Karl Peter Bäckius har 4 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i LINOSEP AS.

Hvor mange selskaper er Karl Peter Bäckius involvert i?

Karl Peter Bäckius har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 4 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Karl Peter Bäckius aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Karl Peter Bäckius.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.