JT

Jon Asbjørn Torp

Født 1976 Tistedal

Jon Asbjørn Torp (født 1976) har 5 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Jon er daglig leder i TV BUSSEN AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Jon har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 1,5 mill. kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

1,5 mill. kr
Samlet omsetning
-840 tusen kr
Samlet årsresultat
3
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Jon har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

TV BUSSEN AS
Daglig leder · Fredrikstad · Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted
Omsetning 359 tusen kr Resultat 144 tusen kr (2024)
AS
LYD TEKNIKK AS
Daglig leder · Halden · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
Omsetning 1,1 mill. kr Resultat -955 tusen kr (2025)
AS

Styre

TV BUSSEN AS
Styrets leder · Fredrikstad · Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted
Omsetning 359 tusen kr Resultat 144 tusen kr (2024)
AS
LYD TEKNIKK AS
Styrets leder · Halden · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
Omsetning 1,1 mill. kr Resultat -955 tusen kr (2025)
AS
MOTORSPORTTV AS
Styrets leder · Halden · Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer
Resultat -29 tusen kr (2025)
AS
Følg TV BUSSEN AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Jon har roller i 3 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Bransjer Jon opererer i

Utleie og leasing av andre maskiner, og annet utstyr og materiell 2 Tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 2 Virksomhet innenfor film, video og fjernsynsprogrammer 1

Vanlige spørsmål om Jon Asbjørn Torp

Hvilke roller har Jon Asbjørn Torp i norske selskaper?

Jon Asbjørn Torp har 5 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i TV BUSSEN AS.

Hvor mange selskaper er Jon Asbjørn Torp involvert i?

Jon Asbjørn Torp har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 5 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Jon Asbjørn Torp aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Jon Asbjørn Torp.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.