JM

John Mark Macleod

Født 1967 Tranby

John Mark Macleod (født 1967) har 1 aktiv rolle i næringslivet, fordelt på 1 selskap. John er styremedlem i FAST SUBSEA AS.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

0 kr
Samlet omsetning
-5.2 mill kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene John har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

FAST SUBSEA AS
Styremedlem · Lier · Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
Resultat -5.2 mill kr (2025)
AS
Følg selskapene til John Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i FAST SUBSEA AS. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
AKER SOLUTIONS ASA ASA 3 366 0.0%
AKASTOR ASA ASA 1 786 0.0%
AKER HORIZONS ASA ASA 435 0.0%

Tidligere eierposter (2024)

Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).

Selskap Aksjer Andel
AKER CARBON CAPTURE ASA ASA 3 341 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer John opererer i

Spesialisert designvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om John Mark Macleod

Hvilke roller har John Mark Macleod i norske selskaper?

John Mark Macleod har 1 aktiv rolle i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i FAST SUBSEA AS.

Hvor mange selskaper er John Mark Macleod involvert i?

John Mark Macleod har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 1 aktiv og 0 historiske rolle registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier John Mark Macleod aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at John Mark Macleod har 3 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.