Joar Øyen

Født 1973 Trondheim

Joar Øyen (født 1973) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Joar er daglig leder i ASTRONO AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Joar har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 31.7 mill kr og 12 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

31.7 mill kr
Samlet omsetning
1.6 mill kr
Samlet årsresultat
12
Ansatte totalt
2
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Joar har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

ASTRONO AS
Daglig leder · Trondheim · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Resultat -2 tusen kr (2025)
AS

Styre

ASTRONO AS
Styrets leder · Trondheim · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
Resultat -2 tusen kr (2025)
AS
IVER ACCELERATE TRONDHEIM AS
Styremedlem · Trondheim · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
Omsetning 31.7 mill kr Resultat 1.6 mill kr 12 ansatte (2025)
AS
Følg selskapene til Joar Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
ASTRONO AS AS 30 000 100.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Joar opererer i

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer 2 Administrativ rådgivning 1

Vanlige spørsmål om Joar Øyen

Hvilke roller har Joar Øyen i norske selskaper?

Joar Øyen har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i ASTRONO AS.

Hvor mange selskaper er Joar Øyen involvert i?

Joar Øyen har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Joar Øyen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Joar Øyen har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.