JV

Jesper Andreas Viste

Født 1998 Bergen

Jesper Andreas Viste (født 1998) har 4 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Jesper er daglig leder i JAVISTE AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Jesper har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 2,5 mill. kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

2,5 mill. kr
Samlet omsetning
-904 kr
Samlet årsresultat
3
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Jesper har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

JAVISTE AS
Daglig leder · Bergen · Uoppgitt
Omsetning 6 tusen kr Resultat -6 tusen kr (2025)
AS

Styre

JAVISTE AS
Styrets leder · Bergen · Uoppgitt
Omsetning 6 tusen kr Resultat -6 tusen kr (2025)
AS
ÆPPÆPPÆPP AS
Styremedlem · Bergen · Dataprogrammeringstjenester
Omsetning 1,7 mill. kr Resultat 8 tusen kr (2025)
AS
KASI AS
Styrets leder · Bergen · Dataprogrammeringstjenester
Omsetning 783 tusen kr Resultat -3 tusen kr (2025)
AS
Følg JAVISTE AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Jesper har roller i 3 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
JAVISTE AS AS 100 100.0%

Tidligere eierposter (2024)

Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).

Selskap Aksjer Andel
BLUENORD ASA ASA 33 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Jesper opererer i

Dataprogrammeringstjenester 2

Vanlige spørsmål om Jesper Andreas Viste

Hvilke roller har Jesper Andreas Viste i norske selskaper?

Jesper Andreas Viste har 4 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i JAVISTE AS.

Hvor mange selskaper er Jesper Andreas Viste involvert i?

Jesper Andreas Viste har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 4 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Jesper Andreas Viste aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Jesper Andreas Viste har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.