IB

Ivar Bowitz

Født 1982 Oslo

Ivar Bowitz (født 1982) har 4 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Ivar er innehaver i IVAR BOWITZ og har roller i flere selskaper. Selskapene Ivar har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 4.1 mill kr og 18 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

4.1 mill kr
Samlet omsetning
124 tusen kr
Samlet årsresultat
18
Ansatte totalt
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Ivar har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Innehaver

IVAR BOWITZ
Innehaver · Oslo · Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
ENK

Daglig leder

COLD MAILMAN DA
Daglig leder · Bodø · Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk
DA
MOCCA KAFFEBAR & BRENNERI AS
Daglig leder · Oslo · Drift av barer
Omsetning 4.1 mill kr Resultat 124 tusen kr 18 ansatte (2025)
AS

Deltakere

COLD MAILMAN DA
Deltaker med delt ansvar · Bodø · Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk
DA
Følg selskapene til Ivar Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 3 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Deltaker med delt ansvar

Deltaker i ansvarlig selskap med delt ansvar (DA) — hefter for sin andel av selskapets gjeld.

Deltakere i et DA (ansvarlig selskap med delt ansvar) har hver sin eierandel og ansvaret er fordelt etter eierbrøken. En kreditor kan ikke kreve hele beløpet hos én deltaker, men må gå mot hver enkelt for sin andel.

DA-formen brukes vanligvis av advokat-, lege-, regnskaps- og andre profesjonelle praksiser med flere partnere.

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for sin eierandel av selskapets gjeld. Kreditor må kreve hver deltaker for sin andel.

Rapporterer til: Som regel intet overordnet organ — deltakerne styrer i fellesskap etter selskapsavtalen.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Ivar opererer i

Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 2 Reisebyrå- og reisearrangørvirksomhet 1 Drift av barer 1

Vanlige spørsmål om Ivar Bowitz

Hvilke roller har Ivar Bowitz i norske selskaper?

Ivar Bowitz har 4 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i IVAR BOWITZ.

Hvor mange selskaper er Ivar Bowitz involvert i?

Ivar Bowitz har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 4 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Ivar Bowitz aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Ivar Bowitz.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.