IL

Inger-Marie Lupton

Født 1987 Hamar

Inger-Marie Lupton (født 1987) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Inger-Marie er innehaver i LUPTON PRO og har roller i flere selskaper. Selskapene Inger-Marie har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 8,5 mill. kr og 48 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

8,5 mill. kr
Samlet omsetning
814 tusen kr
Samlet årsresultat
48
Ansatte totalt
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Inger-Marie har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Innehaver

LUPTON PRO
Innehaver · Hamar · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
ENK

Forretningsfører

LUPTON PRO
Forretningsfører · Hamar · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
ENK

Daglig leder

GEITMYRA RINGSAKER MATKULTURSENTER FOR BARN AS
Daglig leder · Ringsaker · Forebyggende helsearbeid
Omsetning 8,5 mill. kr Resultat 814 tusen kr 48 ansatte (2025)
AS
Følg LUPTON PRO gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Inger-Marie har roller i 2 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Forretningsfører

Forretningsfører er ekstern administrasjon for et borettslag, sameie eller stiftelse.

Forretningsfører er en profesjonell ekstern administrasjon som tar seg av løpende drift, regnskapsføring, kontingentinnkreving og kommunikasjon med beboere/medlemmer for borettslag, eierseksjonssameier, stiftelser og ideelle organisasjoner.

Boligbyggelag (BBL) som OBOS, USBL og BATE er de største forretningsførerne i Norge. Også enkelte advokat- og regnskapsfirmaer tilbyr forretningsføring.

Ansvar: Ansvar overfor laget/sameiet for forsvarlig forvaltning av økonomiske midler. Ofte regulert i forretningsføreravtalen.

Rapporterer til: Til styret i laget/sameiet/stiftelsen.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Inger-Marie opererer i

Annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted 2 Andre helsetjenester 1

Vanlige spørsmål om Inger-Marie Lupton

Hvilke roller har Inger-Marie Lupton i norske selskaper?

Inger-Marie Lupton har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i LUPTON PRO.

Hvor mange selskaper er Inger-Marie Lupton involvert i?

Inger-Marie Lupton har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Inger-Marie Lupton aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Inger-Marie Lupton.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.