FD

Ferdinand Dahl

Født 1998 Oppegård

Ferdinand Dahl (født 1998) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Ferdinand er innehaver i FERDINAND DAHL og har roller i flere selskaper. Selskapene Ferdinand har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 1,9 mill. kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

1,9 mill. kr
Samlet omsetning
69 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Ferdinand har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Innehaver

FERDINAND DAHL
Innehaver · Nordre Follo · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
ENK

Styre

BROBERRY AS
Styrets leder · Nordre Follo · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
AS
CAPEESH SUPPLY AS
Styrets leder · Nordre Follo · Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer
Omsetning 1,9 mill. kr Resultat 69 tusen kr (2025)
AS
Følg FERDINAND DAHL gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Ferdinand har roller i 3 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Ferdinand opererer i

Sportsaktiviteter 2 Detaljhandel med andre husholdningsvarer 1

Vanlige spørsmål om Ferdinand Dahl

Hvilke roller har Ferdinand Dahl i norske selskaper?

Ferdinand Dahl har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i FERDINAND DAHL.

Hvor mange selskaper er Ferdinand Dahl involvert i?

Ferdinand Dahl har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Ferdinand Dahl aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Ferdinand Dahl.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.