EE

Eli Eikeland

Født 1988 Mandal

Eli Eikeland (født 1988) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Eli er daglig leder i SALONG ELI AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Eli har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 738 tusen kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

738 tusen kr
Samlet omsetning
-44 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Eli har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

SALONG ELI AS
Daglig leder · Lindesnes · Frisering og barbering
Omsetning 738 tusen kr Resultat -44 tusen kr (2025)
AS

Styre

SALONG ELI AS
Styrets leder · Lindesnes · Frisering og barbering
Omsetning 738 tusen kr Resultat -44 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Eli Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
SALONG ELI AS AS 30 100.0%

Bransjer Eli opererer i

Frisering, skjønnhetsbehandling, dagspa og lignende aktiviteter 2

Vanlige spørsmål om Eli Eikeland

Hvilke roller har Eli Eikeland i norske selskaper?

Eli Eikeland har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i SALONG ELI AS.

Hvor mange selskaper er Eli Eikeland involvert i?

Eli Eikeland har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Eli Eikeland aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Eli Eikeland har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.