EB

Eivind Buene

Født 1973 Oslo

Eivind Buene (født 1973) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 3 selskaper. Eivind er innehaver i EIVIND BUENE og har roller i flere selskaper. Selskapene Eivind har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 35,5 mill. kr og 21 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

35,5 mill. kr
Samlet omsetning
-218 tusen kr
Samlet årsresultat
21
Ansatte totalt
2
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Eivind har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Innehaver

EIVIND BUENE
Innehaver · Oslo · Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk
ENK

Styre

DET NORSKE KOMPONISTFOND STI
Styremedlem · Oslo · Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål
Omsetning 19,0 mill. kr Resultat -351 tusen kr (2025)
STI
STIFTELSEN ULTIMA OSLO CONTEMPORARY MUSIC FESTIVAL
Styremedlem · Oslo · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
Omsetning 16,6 mill. kr Resultat 134 tusen kr 21 ansatte (2025)
STI
Følg selskapene til Eivind Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 3 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Eivind opererer i

Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 1 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 1 Tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om Eivind Buene

Hvilke roller har Eivind Buene i norske selskaper?

Eivind Buene har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i EIVIND BUENE.

Hvor mange selskaper er Eivind Buene involvert i?

Eivind Buene har tilknytning til 3 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Eivind Buene aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Eivind Buene.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.