BK

Bjørn Kildahl

Født 1965 Fyllingsdalen

Bjørn Kildahl (født 1965) har 6 aktive roller i næringslivet, fordelt på 5 selskaper. Bjørn er styrets leder i PHILIPPA AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Bjørn har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 7,4 mill. kr og 8 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

7,4 mill. kr
Samlet omsetning
-3,0 mill. kr
Samlet årsresultat
8
Ansatte totalt
4
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Bjørn har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

PHILIPPA AS
Styrets leder · Bergen · Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer
Omsetning 5,4 mill. kr Resultat -2,7 mill. kr 8 ansatte (2024)
AS
EIDSVÅGVEIEN 142 AS
Styrets leder · Bergen · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 224 tusen kr Resultat -71 tusen kr (2025)
AS
K-BYGG OG BAD AS
Styrets leder · Bergen · Oppføring av bygninger
Omsetning 1,7 mill. kr Resultat -102 tusen kr (2025)
AS
AS Arna Gårdselskap
Styrets leder · Bergen · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Resultat -83 tusen kr (2025)
AS

Deltakere

K-EIENDOM DA
Deltaker med delt ansvar · Bergen · Utleie av egen eller leid fast eiendom
DA

Daglig leder

K-BYGG OG BAD AS
Daglig leder · Bergen · Oppføring av bygninger
Omsetning 1,7 mill. kr Resultat -102 tusen kr (2025)
AS
Følg PHILIPPA AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Bjørn har roller i 5 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Deltaker med delt ansvar

Deltaker i ansvarlig selskap med delt ansvar (DA) — hefter for sin andel av selskapets gjeld.

Deltakere i et DA (ansvarlig selskap med delt ansvar) har hver sin eierandel og ansvaret er fordelt etter eierbrøken. En kreditor kan ikke kreve hele beløpet hos én deltaker, men må gå mot hver enkelt for sin andel.

DA-formen brukes vanligvis av advokat-, lege-, regnskaps- og andre profesjonelle praksiser med flere partnere.

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for sin eierandel av selskapets gjeld. Kreditor må kreve hver deltaker for sin andel.

Rapporterer til: Som regel intet overordnet organ — deltakerne styrer i fellesskap etter selskapsavtalen.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
K-BYGG OG BAD AS AS 75 50.0%
EIDSVÅGVEIEN 142 AS AS 1 000 33.3%
ORKLA ASA ASA 198 0.0%
EQUINOR ASA ASA 125 0.0%
DNB BANK ASA ASA 368 0.0%

Tidligere eierposter (2024)

Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).

Selskap Aksjer Andel
NORDIC SEMICONDUCTOR ASA ASA 50 0.0%
GJENSIDIGE FORSIKRING ASA ASA 50 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Bjørn opererer i

Utleie av egen eller leid fast eiendom 3 Oppføring av bygninger 2 Detaljhandel med andre husholdningsvarer 1

Vanlige spørsmål om Bjørn Kildahl

Hvilke roller har Bjørn Kildahl i norske selskaper?

Bjørn Kildahl har 6 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styrets leder i PHILIPPA AS.

Hvor mange selskaper er Bjørn Kildahl involvert i?

Bjørn Kildahl har tilknytning til 5 norske selskaper med totalt 6 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Bjørn Kildahl aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Bjørn Kildahl har 5 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.