BB

Bendik Brænne

Født 1987 Oslo

Bendik Brænne (født 1987) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Bendik er styremedlem i MØLLER 34 AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Bendik har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 190 tusen kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

190 tusen kr
Samlet omsetning
-119 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Bendik har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

MØLLER 34 AS
Styremedlem · Oslo · Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak
Omsetning 190 tusen kr Resultat -119 tusen kr (2025)
AS

Innehaver

BENDIX BRÆNNE FORLAG
Innehaver · Oslo · Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk
ENK
Følg selskapene til Bendik Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
MØLLER 34 AS AS 5 250 17.5%
GALGEBERG AUTO AS AS 10 0.0%
ARCTICZYMES TECHNOLOGIES ASA ASA 60 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Bendik opererer i

Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak 1 Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om Bendik Brænne

Hvilke roller har Bendik Brænne i norske selskaper?

Bendik Brænne har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i MØLLER 34 AS.

Hvor mange selskaper er Bendik Brænne involvert i?

Bendik Brænne har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Bendik Brænne aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Bendik Brænne har 3 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.