Atle Schjøtt
Atle Schjøtt (født 1953) har 1 aktiv rolle i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Atle er styremedlem i ASKER SKIKLUBB.
Aktive roller
Styre
Hva betyr disse rollene?
Styremedlem
Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.
Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.
Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.
Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| NORBIT ASA ASA | 2 533 | 0.0% |
| BORREGAARD ASA ASA | 792 | 0.0% |
| MOWI ASA ASA | 1 515 | 0.0% |
| DNB BANK ASA ASA | 1 293 | 0.0% |
| AKER BP ASA ASA | 769 | 0.0% |
Tidligere eierposter (2024)
Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| LERØY SEAFOOD GROUP ASA ASA | 6 547 | 0.0% |
| SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA ASA | 3 265 | 0.0% |
| YARA INTERNATIONAL ASA ASA | 1 502 | 0.0% |
Forbindelser i næringslivet
Bransjer Atle opererer i
Vanlige spørsmål om Atle Schjøtt
Hvilke roller har Atle Schjøtt i norske selskaper?
Atle Schjøtt har 1 aktiv rolle i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i ASKER SKIKLUBB.
Hvor mange selskaper er Atle Schjøtt involvert i?
Atle Schjøtt har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 1 aktiv og 0 historiske rolle registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Atle Schjøtt aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Atle Schjøtt har 5 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.