AB

Arild Bjørklund

Født 1964 Jevnaker

Arild Bjørklund (født 1964) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Arild er innehaver i BJØRKLUND DRIFT og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Aktive roller

Innehaver

BJØRKLUND DRIFT
Innehaver · Jevnaker · Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift
ENK

Styre

JEVNAKER UNGDOMSKORPS
Styremedlem · Jevnaker · Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk
FLI
Følg selskapene til Arild Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Arild opererer i

Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift 1 Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om Arild Bjørklund

Hvilke roller har Arild Bjørklund i norske selskaper?

Arild Bjørklund har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i BJØRKLUND DRIFT.

Hvor mange selskaper er Arild Bjørklund involvert i?

Arild Bjørklund har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Arild Bjørklund aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Arild Bjørklund.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.