AL

Andreas Lorentzen

Født 1975 Ålesund

Andreas Lorentzen (født 1975) har 16 aktive roller i næringslivet, fordelt på 13 selskaper. Andreas er styremedlem i TOPPTURING AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Andreas har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 48,6 mill. kr og 38 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres hver time Om datakildene

Økonomisk oversikt

48,6 mill. kr
Samlet omsetning
-1,7 mill. kr
Samlet årsresultat
38
Ansatte totalt
11
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Andreas har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

TOPPTURING AS
Styremedlem · Ålesund · Guide- og reiseledervirksomhet
Omsetning 30 tusen kr Resultat 7 tusen kr (2025)
AS
ÅLESUND OG OMEGN FRISØRLAUG
Styremedlem · Ålesund · Aktiviteter i yrkessammenslutninger
FLI
SAMEIET KIRKEGT 15
Styremedlem · Ålesund · Aktiviteter i borettslag og boligsameier
ESEK
NORSKE FRISØR- OG VELVÆREBEDRIFTER
Styremedlem · Oslo · Aktiviteter i næringslivs- og arbeidsgiverorganisasjoner
Omsetning 15,5 mill. kr Resultat 1,3 mill. kr 5 ansatte (2021)
FLI
CANCAM MOLDE AS
Styrets leder · Molde · Frisering og barbering
Resultat -14 tusen kr (2025)
AS
CAN CAM SKOLEN AS
Styremedlem · Ålesund · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
Omsetning 798 tusen kr Resultat -10 tusen kr (2025)
AS
CC KREMMERGAARDEN AS
Styrets leder · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 5,7 mill. kr Resultat -200 tusen kr 9 ansatte (2025)
AS
CC SHOP AS
Styremedlem · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 6,9 mill. kr Resultat 74 tusen kr (2025)
AS
NOR CAM AS
Styremedlem · Ålesund · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 240 tusen kr Resultat -279 tusen kr (2025)
AS
SPLITT FRISØR AS
Styremedlem · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 4,9 mill. kr Resultat -552 tusen kr 6 ansatte (2025)
AS
CAN CAM MOA AS
Styrets leder · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 6,6 mill. kr Resultat -120 tusen kr 9 ansatte (2025)
AS
CAN CAM UTVIKLING AS
Styremedlem · Ålesund · Utleie og leasing av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk
Omsetning 3,1 mill. kr Resultat -1,7 mill. kr (2025)
AS
CAN CAM DROP IN AS
Styremedlem · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 4,8 mill. kr Resultat -135 tusen kr 9 ansatte (2025)
AS

Daglig leder

CAN CAM SKOLEN AS
Daglig leder · Ålesund · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
Omsetning 798 tusen kr Resultat -10 tusen kr (2025)
AS
SPLITT FRISØR AS
Daglig leder · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 4,9 mill. kr Resultat -552 tusen kr 6 ansatte (2025)
AS
CAN CAM DROP IN AS
Daglig leder · Ålesund · Frisering og barbering
Omsetning 4,8 mill. kr Resultat -135 tusen kr 9 ansatte (2025)
AS
Følg TOPPTURING AS gratis E-post ved konkurs, nytt regnskap og rolleendring. Inntil 3 selskaper gratis. Gratis

Andreas har roller i 13 selskaper. Vil du følge flere? Selskapsvakt følger inntil 25 for 49 kr/mnd.

Hva betyr disse rollene?

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Andreas opererer i

Frisering, skjønnhetsbehandling, dagspa og lignende aktiviteter 8 Næringslivs- og arbeidsgiverorganisasjoner og yrkessammenslutninger 2 Administrativ rådgivning 2 Annen arrangørvirksomhet og tilknyttede tjenester 1 Borettslag og boligsameier 1 Utleie av egen eller leid fast eiendom 1 Utleie og leasing av husholdningsvarer og varer til personlig bruk 1

Vanlige spørsmål om Andreas Lorentzen

Hvilke roller har Andreas Lorentzen i norske selskaper?

Andreas Lorentzen har 16 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i TOPPTURING AS.

Hvor mange selskaper er Andreas Lorentzen involvert i?

Andreas Lorentzen har tilknytning til 13 norske selskaper med totalt 16 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Andreas Lorentzen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Andreas Lorentzen.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert hver time
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.